Kar Tatili Olan İller ve İlçeler 12 Aralık 2013 Perşembe

Kar Tatili Olan İller ve İlçeler 12 Aralık 2013 Perşembe
 • 11.12.2013

Başta İstanbul Olmak üzere birçok ilde 12 Aralık için kar tatili haberi geldi. Kar tatili olan iller 12 Aralık 2013 Perşembe için tüm güncel bilgiler bu sayfada sizler için güncelleyeceğiz. 12 Aralık kar tatili var mı 12 Aralık perşembe okullara kar tatili verilen iller ve ilçeler. Ankara, Bursa, Konya, İstanbul ve diğer bütün illerin kar tatili haberlerini sıcağı sıcağına valilik açıklamasıyla paylaşacağız.

Bugün Kar Tatili 12 Aralık Kar Tatili Olan İller ve İlçeler Birçok ilde kar tatili haberi gelmeye devam ediyor. 12 Aralık Kar tatili olan iller, 12 Aralık 2013 Hangi illerde kar tatili var. 12 Aralık okullar tatil mi kar tatili var mı İstanbul Ankara kar tatili haberleri, tüm detaylar güncel son dakika haberleriyle sabaha kadar bu sayfada

Hafta sonu boyunca Türkiye’nin özellikle kuzey batı kesimi Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında kaldı. Yurdun bazı bölümlerinde soğuk hava sıfırın altına inerken bazı yerlere de yılın ilk karı düştü.

12 Aralık Perşembe Günü İçin Kar Tatili Haberleri Güncellenerek Bu Sayfada….

hangi iller kar tatili

İstanbul ve Ankara Kar Tatili Haberleri de Bu Sayfada Olacak

Uzmanlar hafta içi hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağını kaydediyor. Rüzgarın kuzey ve güney batıdan eseceği tahmin ediliyor.

12 Aralık Kar Tatili Olan İller Şu Şekilde :

BURSA: Kestel ve Gürsu ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle okullar bugün tatil edildi.

BALIKESİR (AA) Balıkesir merkez ve köylerde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi.

Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji’den alınan bilgilere göre, bölgede dünden bu yana devam eden yoğun kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği belirtildi.

Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile il merkezi ve köylerde ulaşımda meydana gelen olumsuzluklar da dikkate alınarak, ilk ve orta dereceli okullarda yarın da eğitim ve öğretime ara verildiği bildirilen açıklamada, kamuda çalışan hamile ve özürlü memurların da idari izinli sayılacakları kaydedildi.

ADIYAMAN (AA) – Adıyaman’ın Sincik ilçesindeetkili olan kar nedeniyle okullarda yarın eğitime araverilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, ilçede yoğun kar yağışınedeniyle eğitime yarın ara verileceğini bildirdi.

VAN

Van’da yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ve merkeze bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verilirken, uçak seferleri ise iptal edildi. Kamuda görev yapan hamile ve engelli bayanların da yarın idari izinli sayılacakları bildirdi.

BATMAN

Batman’da yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve bağlı köylerinde bütün okulların bir gün (Perşembe günü) tatil edildiği bildirildi.

DİYARBAKIR

Diyarbakır’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullarda yarın eğitime bir gün ara verileceği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, bugün başlayarak akşam saatlerinde artarak devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle merkez Kayapınar, Yenişehir, Sur ve Bağlar

ilçelerindeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarının 12 Aralık 2013 Perşembe günü bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

BOLU (CHA) Bolu’da 3 gündür aralıksız devam eden  kar   yağışı  nedeniyle  okulların  yarın da  tatiledilmesine karar  verildi . İlk ve  orta okullar   tatil  edilirken liselerin  eğitime  devam edilmesi kararlaştırıldı.Özel   Eğitim  Okulları’da perşembe ve  cuma  günü  tatil  edildi. İlçelerde ise karar kaymakamlara bırakılacak

Devam eden yoğun  kar   yağışı   sonrasında  Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Perşembe günü ” Merkez ilçede ilk ve  orta okullar   tatil , liseler  eğitime  devam edecek.İlçelerde kararı kaymakamlar verecek.” açıklamasında  bulundu.

DÜZCE (AA) – Düzce’de yoğun  kar   yağışı  nedeniyle il ve ilçelerdeki  tüm   okullarda   eğitime  iki  gün  ara verildi .

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı  açıklamada , il genelinde iki gündür aralıksız devam eden  kar   yağışının , kent genelinde günlük  hayatı  olumsuz yönde etkilediği,  yağışın  bugün ve yarın da devam edeceği  belirtildi.

Açıklamada , yoğun  kar   yağışı  nedeniyle il geneli ve  tüm  ilçelerdeki  okullarda  bugün ve yarın  eğitime  ara verildiği  kaydedildi.

 GAZİANTEP  (MEM) 12  Aralık  Perşembe günü  Kar   yağışı  nedeniyle Şahinbey ve Şehitkamil ilçemizdeki okullar 1  gün  tatil edilmiştir

 GİRESUN (AA) – Giresun’da etkili kar yağışı nedeniyle merkez dahil birçok ilçede eğitime ara verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı dolayısıyla merkez ilçe ile Bulancak, Piraziz, Keşap, Espiye, Görele, Tirebolu, Eynesil, Güce, Doğankent, Şebinkarahisar ve Çanakçı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.

Kar yağışının etkili olduğu Dereli ve Yağlıdere ilçelerinde ise yarın ve 13 Aralık Cuma günü okullarda eğitime ara verildiği öğrenildi.

 BİTLİS (DHA) – Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada da il merkezi ile Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Hizan, Güroymak ve Mutki ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile liselerin birgün süreyle tatil edildiği kaydedilerek, kamuda görevli hamile ve engellilere de bir günlük izin verildiği ifade edildi.

HAKKARİ (İHA) Hakkari’de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle il ve ilçelerde 12 Aralık 2013 Perşembe günü tüm okulların bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

KARAMAN (AA) – Karaman’ın 3 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek

Kaymakamlıklardan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, kar yağışının ulaşım ve günlük yaşamı olumsuz etkilediği Ayrancı, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Karaman merkez ve Kazımkarabekir ilçesine bağlı köylerden taşımalı eğitimle gelen öğrenciler de eğitimlerine bir gün ara verecek.

KASTAMONU (AA) – Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Hanönü, İnebolu, Çatalzeytin, İhsangazi ilçelerinde ve Cide’ye bağlı bazı köylerde eğitime bir gün, Küre ve Doğanyurt’ta iki gün, Daday’da üç gün ara verildi.

İlçe milli eğitim müdürlüklerinden edinilen bilgiye göre, Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Hanönü, İnebolu, Çatalzeytin ve İhsangazi ilçelerinde, Cide’nin Baltacı, Toygarlı ve İlyasbey köylerinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullar bir gün, Küre ve Doğanyurt’taki okullar ise iki gün tatil edildi.

Daday’da ise 13 Aralık’a kadar eğitime ara verildi.

KONYA (DHA) – Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve yollarda oluşan buzlanma nedeniyle Ereğli, Halkapınar ve Taşkent ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın 1 gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdi. Emirgazi İlçesi’ndeki taşımalı sistemle eğitim ile köydeki okullarda da eğitime ara verildi.

MARDİN (CHA) – Mardin’in Midyat ilçesinde devam eden kar yağışı nedeniyle okullar bugün ve yarın tatil edildi.

İlçede etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle okulların 2 gün tatil edildiği açıklandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, “Okullar bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildi.” dedi.

NİĞDE (AA) Niğde’de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Niğde Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, okullarda eğitime 13 Aralık Cuma günü devam edileceği belirtildi.

ORDU (AA) – Ordu’da Ünye ve Fatsa ilçe merkezleri dışındaki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime 1 gün ara verilecek.

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kötü hava şartlarının devam etmesi üzerine Ünye ve Fatsa ilçe merkezlerindeki okullar hariç, il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile memurların da yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

RİZE (AA) Rize’de etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, dün geceden itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Rize genelinde ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime 12 Aralık 2013 Perşembe ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, yörede kar yağışının etkisini sürdürdüğü kaydedildi.

SAMSUN (AA) – Kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitelerde yarın eğitime 1 gün ara verilecek.

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinden itibaren devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitime 1 gün ara verilecek. Yetkililer, Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden kar yağışının yarın da devam edeceği bilgisini edindiklerini, bu nedenle eğitime ara verildiğini kaydetti.

Öte yandan Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Canik Başarı Üniversitesinde de yarın eğitime ara verilecek.

SİİRT (AA) – Siirt’te etkili olan kar nedeniyle il genelinde okullarda eğitime 2 gün ara verildi.
Vali Ahmet Aydın, AA muhabirine, il genelindeki tüm okulların 2 gün tatil edildiğini söyledi.

İlde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü ifade eden Aydın, bu nedenle aldıkları karar doğrultusunda 12 Aralık Perşembe ve 13 Aralık Cuma günü il genelinde eğitime ara verildiğini belirtti.

ŞIRNAK (AA) – Şırnak’ta etkili olan kar nedeniyle eğitime iki gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından etkilenen kent merkezi ve merkeze bağlı köyler ile Güçlükonak, Beytüşşebap, İdil ve Uludere ilçesi ile bu ilçelere bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarında eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, söz konusu yerleşim yerlerinde kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de iki gün idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

TRABZON (İHA) – Trabzon şehir merkezinde okulların yarın da tatil edildiği öğrenildi.

İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Trabzon şehir merkezinde okulların yoğun kar yağışı nedeniyle yarın da tatil edildiği bildirildi.

VAN (AA) – Van merkez ve merkeze bağlı köylerde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile il merkezi ve merkeze bağlı köylerde, ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzlukları dikkate alarak, ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitim ve öğretime ara verildiğini bildirildi.

TOKAT (AA) – Erbaa ilçesinde, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat genelinde kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğunu söyledi..

İlçelerde havanın durumuna göre okulların tatil olup olmayacağına kaymakamların karar verdiğini belirten Yazıcı, “Erbaa merkez, belde ve köylerinde kötü hava koşulları dolayısıyla yarın eğitime ara verildi” diye konuştu.

Güncellenmeye devam edilecek …

Kar Tatili Olan İller, Kar tatili Hakkında Sorularınızı ve İsteklerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. UMUT dedi ki:

  kayseri olü gibi soğuk okula yürüyerek gidenler donuyor

 2. halil dedi ki:

  valiliklütfen istanbulda okullara tatil yapın

 3. zeynep dedi ki:

  yaa lütfen Istanbul ada tatil yapın soğuktan ölücez aynı şey ankarayada yapın oradada kuzenin ölücek lütfen!

 4. buse dedi ki:

  istanbulda kar tatili

 5. buse dedi ki:

  istanbulda kar tatili istiyoruz lütfen yhaaa donuyoruzzzzzzz

 6. sfgvdddddddddddddd dedi ki:

  ığdırda okullar tatil değil mi

 7. Defne dedi ki:

  Niye Bursa yok yaa

 8. aylin dedi ki:

  Vali bey az insafiniz olsunya dün kar cok yağdı fakat siz tatil vermediniz ben yürüyerek normal bir gunde 30 dk yiruom karli gunde kac saatimi aldı bilmiyorsunuz cadelerden gec yokus cik bune ya bizim arabamiz yok gidene kadar botlar su geçiriyor napalım hastalanakmi ya lütfen perşembe günü tatil edin lütfen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(((; (((!!!!!!!İstanbul a tatil istiyoruz

 9. HAYRİİİİİİİİ dedi ki:

  Yaa Her İl Oluyooo Bi İstanbul Olmuyoo İNŞEALLAH OLUR
  AMİN AMİN AMİN AMİN AMİN

 10. lütfen dedi ki:

  Ya ankaradaki tum okullar tatil edilsin lutfen cok soguk ankara

 11. sude dedi ki:

  Ankarada kar yok ama buz ve fırtına var insanlar arabalar cok kotu kayyiyor soguktan guc cekerek yuruyoruz ankara yarin tatil edilmeli

 12. Ayşe dedi ki:

  ya Gülsüme katılıyorum.. Okula giderken donucaktım bugün neredeyse, lütfen gereğini yapın SAYIN VALİ.

 13. Bursa dedi ki:

  Bursa kesin tatil değilmi

 14. İsimziz kişi dedi ki:

  Üneden bursada okularr tatil değillll ya bu haksızlıkk nilüferdee

 15. aysu dedi ki:

  karabük-safranbolu tatil mi ?

 16. zeynep dedi ki:

  inşallah Ankara yada ttildir donmaktan kuzey kutpundayız resmen laa!

 17. Kayseri dedi ki:

  Kayseride çok şiddetli don var her yer buz araçlar acayip kayıyor çok fazla kar var -13 donuyoruz Vali duy sesimizi

 18. Emir Duru dedi ki:

  Ya Birisi Başbakana Desin Nolur İstanbulda Tatil oLsunnn

 19. Emir Duru dedi ki:

  İstanbul Tatilmi ? Nolur Tatil Olsun Nolurrr ?

 20. Barçalı dedi ki:

  Kocaeli tatil mi?

 21. eylül dedi ki:

  Elazığ’da da kar tatili istiyoruz……

 22. berkay dedi ki:

  bursa tatilmi

 23. ismail dedi ki:

  bursa tatil mi

  1. hackeron dedi ki:

   evet

   1. İsimziz kişi dedi ki:

    İnşl tatil olur bursada

 24. kayseri dedi ki:

  çok soguk kayseri donmaktanda donuyoruz.

 25. hackeron dedi ki:

  ya inşallah 12-13 aralıkta ELAZIĞda kar tatili olur
  inşallah

  biz kaza olmasına karşıyız ama bu belirli gündede inş.eğleniriz

  1. ahmet dedi ki:

   ne oldu tatil mi?

 26. Erol dedi ki:

  Zonguldak Yoğun kara Mahkum 20 Cm En Düşük kesimleri .! Bilginize.Couklarımı Ölüme atamam Dağda yaşıyoruz. 50 cM KAR WAR. arabaya bindiripte yollayamam Çocugumu. TATİL İSTİYORUZ

  1. hackeron dedi ki:

   inş.tatil olur

 27. Abdurrahman dedi ki:

  Zonguldak Cumartesi Aksamından beri aralıksız kara mahkum we halan Yağıyor. Okulumuz çOK Uzak. 30 dakika da gidiyoruz. Ve dağdan geliyoruz. Buzlanma ve kardan korkuyoruz. Okul olsa bile Nasıl gelelim. ölümemi gidelim.

 28. bedirhan dedi ki:

  hiç istanbul u düşün müyorlar burda varya donduk

  1. zeynep dedi ki:

   aynen kardeşim istanbula da gelsin şu tatil patlıyacaz resmen yaaa

 29. mucahit dedi ki:

  Gülsüm arkadasım dogru soyluyor çok soğuk tatil olsun istanbul çok soguk

 30. kartatiliolsunçoksoğukvekarlı dedi ki:

  Elazığda kar tatili istiyoruz!
  Hava çok soğuk ve yarın daha çok soğuk olacak kar yağacak gece de yağacak sabah nasıl okula gideceğiz yerler kayıyıor lütfen ELAZIĞ’I YARINDA TATİL EDİNNNNNNNNN

  1. asd dedi ki:

   ya manyakmısın burası haber sitesi sana ne yapmalarını bekliyon

   1. hackeron dedi ki:

    arkadaş belki dua ediyor OLABİLİR :)

 31. kemaliye köyü dedi ki:

  sayın valimiz sakarya pamukova kemaliye köyünde çok yoğun kar yağışı var 3 gündür aralıksız kar yağısı devam ediyor. toplam kar mitarı yarım metreyi aştı okulumuz taşımalı eğitim. bugün gelen öğrenci sayımz toplam 10 kişi. muhtemelen yarın daha da az olacak. inşallah bizim eğitimimizede bir gün ara verilir. teşekkür ederim.

 32. Ecenur dedi ki:

  Sivas’ta da tatil istiyoruz !

  Hava çok soğuk ve kar yağışı var. Hem yarın tipi de olacakmış. Aynı zamanda yollar da çok buzluuu … :((

  Okullarımız da çok soğuk, okula gitmekte zorlanıyoruz. Bugün kaza yapacaktık. Biraz insaf edin de burayı da tatil ediin …!! :(

  1. zehra dedi ki:

   sana katılıyorum arkadaşım lütfen sivas’a da tatil gelsin burası çok soğuk yollar buzlu yani anlayacağınız kadarıyla çomk kötü

 33. Gülsüm dedi ki:

  İstanbulda kar tatili istiyoruz lütfen vali, tatil edin, çok soğuk. Arkadaşlar herkes durumu yazsın

YORUM YAZ