Kar Tatili Olan İller (13 Aralık 2013 Cuma)

13 Aralık Cuma Günü Kar Tatili Verilen İller Güncel Liste Bu Sayfada …

Anadolu’da birçok il ve İstanbul 2 gündür kar ile mücadele etmekte. Kar tatili olan iller 13 Aralık Cuma günü için kar tatili mi kar tatili olan iller güncel haber bu sayfada İstanbul Bursa Ankara Konya Bolu Diyarbakır ve birçok ilin kar tatili haberleri okullar tatil mi Kar yağışı hızını kaybetmedi. Kar, ara ara gök gürültülü yoğun sağanak biçiminde yağıyor. İstanbul’da kar kalınlığı kimi yerlerde 25 santimetreyi aştı. Aynı şekilde Bursa Ankara Konya Diyarbakır Elazığ Kastamonu karla mücadele eden birçok ilden sadece birkaçı kar tatili olan iller hangileri, yarın kar tatili olan iller, 13 Aralık kar tatili haberleri, son dakika kar tatili olan iller

hangi iller kar tatili

İki gündür karla mücadele ekipleri, tüm ana arterlerde buzlanma ve  kar kürüme çalışmalarına devam ediyor. GS- Juventus maçının ertelenmesi sebebiyle Seyrantepe bölgesinde kısa süreli bir trafiğe maruz kalındı. Bazı kısımlarda yağmaya başlayan kar yağışı kış lastiklerini takmamış araçları zor durumda bıraktı. Yolda kalan araçlar TEM yolunu trafiğe tıkadı. Yine akşam saatlerinde bir kamyonun orta şeritte arızalanması sonucu trafik epey sıkıştı. Kar yağışı yaşanan bölgelerde ekipler görevlerini eksiksiz yerine getirdi. Diyarbakır, Bursa, Konya, Elazığ, Bitlis, Mardin, Ankara, İstanbul, Erzurum, Kastamonu, Niğde, Aksaray, Kahramanmaraş, Bolu, Sakarya, Çorum bütün iller için kar tatili olan iller listesi, 13 Aralık kar tatili var mı, kar tatili valilik açıklaması, Valiliği kar tatili var mı 13.12.2013 kar tatili olan iller ve ilçeler

Sabah saatlerinde ise ana arterler normal seyrindeydi.Kimi zaman kayan araçlar ve maddi hasar oluşturan trafik kazaları sebebiyle trafik sekteye uğradı. Yetkililer, kazalara müdahale etti ve kısa sürede yollar normal seyrine döndü. Yollarda yapılan tuzlama çalışmaları ise zaman zaman arabaların kaymasıyla engellendi. Deniz ulaşımında bir aksama meydana gelmedi. Metro ve hafif metro seferlerinde ise seferler artırıldı ve halkın bu ulaşım yollarına rağbeti çoğaldı. Metrobüs hattı da normal seyrinde devam etmekte. İstanbul’da kar yağışının yarında etkisini sürdüreceği bilgileri alındı.

13 Aralık Cuma Kar Tatili Verilen İller Şöyle (Haber Geldikçe Güncellenecektir.)

SAMSUN

Samsun’da okullarda kar tatili bir gün daha uzatıldı. Valilikten yapılan açıklamada, okullarda kar tatilinin 13 Aralık Cuma günü de devam etmesi,  tatilin il ve ilçelerdeki tüm okulları kapsadığı duyuruldu.

Ondokuz Mayız Üniversitesi’nde de kar nedeni ile birinci ve ikinci öğretimde eğitime yarın için de ara verilmesi belirtildi.

ŞIRNAK

ŞIRNAK (AA) – Şırnak’ta etkili olan kar nedeniyle 13 Aralık Cuma günü eğitime kar tatili verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından etkilenen kent merkezi ve merkeze bağlı köyler ile Güçlükonak, Beytüşşebap, İdil ve Uludere ilçesi ile bu ilçelere bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarında eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

TOKAT

Tokat’ta kar yağışından dolayı 7 ilçede okullar tatile dilirken, il merkezi, diğer ilçeler, köy ve beldelerde de taşımalı eğitime ara verildi.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre devam eden kar yağışı nedeni ile cuma günü Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar ve Sulusaray ilçelerinde tüm okullar bir gün süre ile tatil edildi.

DİYARBAKIR

Valilik tarafından yapılan açıklamada yoğun kar yağışıyla birlikte il merkezi ve tüm ilçelerde ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların 13 Aralık 2013 tarihinde tatil edildiği duyuruldu. Açıklamada, “İlimizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle valiliğimizce il merkezi ile 17 ilçemizdeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumları ile engelli ve hamile kamu görevlilerine 13 Aralık 2013 Cuma günü 1 gün süreyle tatil edilmiştir” denildi.

IĞDIR

Iğdır genelinde etkili olan Kar yağışı ve soğuk havadan dolayı yarın okulların tatil edildiği bildirildi. IĞDIR – İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tahir Kaman, kent genelinde kar yağışının etkili olduğunu, bu nedenle bugünkü tatilin yarın da devam edeceğini belirtti.

KARS

KARS – Kars’ın Kağızman ilçesinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi. Kaymakam Kemal Duru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede Kar yağışı ve tipi dolayısıyla 47 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu söyledi.

TUNCELI

Tunceli’de olumsuz hava koşulları sebebiyle 13 Aralık Cuma günü eğitime ara verildi.

AĞRI

AĞRI’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 13 Aralık Cuma günü tatil edildi. Eğitim öğretime pazartesi günü devam edilecek.

VAN

Van’ın Erciş, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Edremit, Gevaş ve Özalp ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitime bir gün daha verildi
TRABZON
Trabzon Kent merkezi ve Akçaabat ilçesi hariç, ilçe, belde ve köylerdeki bazı okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
Trabzon’da etkili olan kar yağışı sebebiyle, il merkezi ve Akçaabat ilçesi hariç, ilçe, belde ve köylerdeki bazı okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
ORDU
Bazı ilçelerde kar yağışı dolayısıyla yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Ordu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verilecek.
BATMAN
Kar yağışını nedeniyle dün Batman’daki tüm okullarda eğitime ara verilirken, tatil süresi bir gün daha uzatıldı. 13 Aralık Cuma günü de tatil oldu. İl Hıfzısıhha Meclis Kurulu, il merkez ve ilçelerdeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde bugün eğitim verilmeyeceğini duyurdu. Açıklamada engelli ve hamile bayanlara da idari iznin verildiği belirtildi.
KARS

Kars’ta gün içerisinde aralıklarla devam eden ve akşam saatlerinde şiddetini artıran kar ve tipi dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildi.
Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, il merkezine bağlı Kucuk Yusuf, Kocabahçe, Verimli, Esenyazı ve Aslanizi köyleriyle Kağızman ile Sarıkamış ilçe genelinde eğitime kar ve tipi dolayısıya 1 gün ara verildiği duyuruldu. CİHAN

HAKKARİ

11.12.2013 tarihinde akşam saatlerinde başlayıp hala  yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle 13.12.2013 günü ilimiz genelinde tüm okullar  tatil edilmiştir. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personelimiz bir gün süre ile idari izinli sayılmıştır.

AMASYA

 Amasya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmiştir” denildi.

BİNGÖL 

Bingöl’de etkili olan kar yağışı nedeni ile okullar 1 gün tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Merkez ilçeye bağlı tüm resmi ve özel; okul öncesi,ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında 13 Aralık 2013 tarihinde 1 gün ara verilmiştir.” denildi.

DÜZCE

Düzce’de yoğun kar yağışı nedeniyle il ve ilçelerdeki tüm okullarda eğitime iki gün ara verildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde iki gündür aralıksız devam eden kar yağışının, kent genelinde günlük hayatı olumsuz yönde etkilediği, yağışın bugün ve yarın da devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il geneli ve tüm ilçelerdeki okullarda bugün ve yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.

ELAZIĞ 

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde de olumsuz hava koşulları dolayısıyla eğitime yarın ara verilmesikararlaştırıldı.

İlçe Hıfzısıhha Kurulunun, 2 gündür devam eden etkili kar yağışı nedeniyle aldığı karar doğrultusunda,tüm okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

GİRESUN  CHA Giresun’da 3 gündür aralıksız yağan yoğun kar nedeniyle ilk ve orta okullar ile liselerdeeğitime ara verildi. Merkez ilçede ve Bulancak, Çanakçı, Doğanklent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap merkez, Piraziz, Bulancak, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerinde okullar yarın da tatil edildi.

Kar yağışının etkili olmadığı Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar’daki okullarda yarın eğitim öğretim devam edilecek. Ayrıca yoğun kar yağışından dolayı okulların tatil olduğu başta merkez ve ilçelerde kamudaçalışan engelli memurlar yarın da idari izinli sayılacak.

MARDİN Mardin’de dün başlayan ve bugün de aralıksız süren kar nedeniyle Mardin’de okullar yarın da tatil edildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Mardin merkez ile bağlı Derik, Kızıltepe, Midyat, Nusaybin ve Mazıdağı ilçelerindeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın da kapalı olacak.

RİZE

Rize’de etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

Rize Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, iki gündür etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime 13 Aralık 2013 Cuma günü ara verileceği belirtildi.

YOZGAT

Yozgat’ın Çekerek ve Akdağmadeni ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1gün ara verildi.

Çekerek ve Akdağmadeni Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı dolayısıylamerkezde, kasabalarda ve köylerdeki okulların bir gün tatil edildiği bildirildi.

(Güncellenmeye Devam Edecek)

Dün Balkanlardan yurdumuza doğru gelen soğuk ve yağışlı havaya maruz kaldı. Soğuk hava ve beraberinde gelen poyraz fırtınası Marmara Bölgesini etkisini gösterdi. İstanbul ve Marmara bölgesinin çoğunluğunda sıcaklıklar düştü.

Meteorolojinin açıklamalarına bakılarak, İstanbul’da  kar yağışı  ve beraberindeki poyraz fırtınası yer yer şiddetini artırarak yarın da sürecek. Sabah saatleri ve gece buzlanma ve don olaylarının artması nedeniyle halkın önlemini alması isteniyor.

Kar Tatili İsteklerinizi Bulunduğunuz İldeki Hava Durumuyla Birlikte Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

9 yorum

  1. Su an evimde yorganin altinda kalorifer son derecede yanarken tir tir titriyorum. Okullari dusunemiyorum. Lutfen tatil. Bu sogukta ne ogretmenler anlatabilir ne de ogrenciler bir sey anlar. Lutfeeennnnn

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.