Kar Ne Zaman Yağacak 2014 Ocak Ayı

Ocak 2014 Kar ne zaman yağacak, kar yağacak mı 19 20 21 22 23 24 25 26 Ocak 2014 tarihlerine kadar kar yağışı var mı meteoroloji son bilgileri verdi. Peki kar ne zaman yağacak ?

kar ne zaman yağacak

Meteoroloji’nin yaptığı son açıklamalara bakılarak; Trabzon’un doğu kesimleri, Rize, Artvin, Van, Hakkari ve Ağrı’da, ayrıca sabahın ilk ışıklarında da Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Samsun, geceye doğru ise İstanbul, Tekirdağ, Bursa, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu illerinde belli sürelerle devam edecek yağış beklenmektedir. Yağışlar çoğunlukla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecektir. Gece ise  İstanbul ve civar kesimlerde yağmur yağacağı tahmin edilmektedir. Marmara, Ege bölgesinin iç kesimleri, Göller Yöresi, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kısımları ve Doğu Anadolu bölgesinde aşırı buzlanma ile don olayının görülebileceğini duyuruldu.

Sıcaklıklar, batı bölgelerde 1 ile 3 dereceye kadar yükselecek ancak doğu bölgelerde 2 ile 4 derece kadar düşecektir.

Güney ve güneybatı kısımlarda kuzeyden esen hafif rüzgarlar zaman zaman ise derecesi artan rüzgarlar görülecektir. Marmara’nın kuzey kısımları, Karadeniz bölgesi kıyı kesimleri, Güney Ege bölgesi kıyı kesimleri, Akdeniz kıyı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde ise zaman zaman kuvvetli rüzgarlar hakim olacaktır.

Kar Yağışı 2014 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

3 yorum

  1. ankarada kar yağacak ve ben arkadaşım emreyi kardan adama çevireceğim. bizim burda ankarada 3 ocak 2014te yoğun kar fırtınası,4 ocak 2014te karla karışık yağmur,5 ocak 2014te ise yoğun kar fırtınası,6 ocak 2014te isekar yağışlı ve 7 ocak 2014tede karla karışık yağmur gözüküyor.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.