Kar Ne Zaman Yağacak

Kar ne zaman yağacak 2018 2019, Ankara İstanbul Kar ne zaman yağacak işte meteorolojiden alınan son bilgilere göre kar ne zaman yağar bilgisi …

Bugün Yurdumuza Balkanlar’dan girecek soğuk hava dalgası sıcaklıkları epey düşürecek. Sıcaklık 8 ile 10 derecenin altına düşecek ve ülkenin belli bölümlerinde kısa süreli kar yağışları yaşanacak.

kar ne zaman yağacak

Alınan son en yeni bilgilere bakılarak; Marmara, Ege,Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis dolayları sağanak ve kimi zaman gök gürültülü sağanak yağışa maruz kalacak. Ülkenin geri kalan kısmı ise parçalı ve çok bulutlu bir gün yaşayacak. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova, İzmir, Aydın, Isparta’nın güney kısımları ve Burdur’un doğuda kalan ilçelerinde kuvvetli yağış, Muğla ve Antalya bölgelerinde ise çok kuvvetli ve şiddetli (kimi zamanda aşırı yağış görülecek.

Hava sıcaklığı kuzey ve iç bölgelerde 1 ve 3 dereceye kadar düşecek. Bu bölgelerde çok büyük bir hava değişimi yaşanmayacak.

Çoğunlukla güneyden esen rüzgar Trakya’da kuzey ve doğu yönlerinden hafif derecede esecek. Güney Ege kıyıları, Antalya dolayları ve İç Anadolu’nun   güney ve doğusunda kalan kısımları ise kimi zaman kuvvetli rüzgarla karşılaşacak.

Kar ne zaman yağacak, kar nerelere yağacak 3 4 5 6 7 8 9 10 Ocak 2014 ve Ocak 2014

METEOROLOJİ’DEN GELEN HAVA DURUMU İKAZLARI

KUVVETLİ YAĞIŞ İKAZI:  Kütahya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul, İzmir, Aydın, Manisa, Isparta’nın güney kısımları ile Burdur’un doğu bölgeleri kuvvetli yağış alacak. Muğla ve Antalya dolaylarında ise çok kuvvetli ve şiddetli yağış beklenirken kimi zamanda aşırı yağış olabileceği için halkın önlemlerini almaları yönünde ikazlar yapıldı.

DİĞER BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU ŞÖYLE OLACAK;

MARMARA: Aşırı bulutlu, sağanak yağışlı ve kimi zaman ise gök gürültülü sağanak yağışlı olabileceği öngörülüyor. Yarın sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Yalova dolaylarında kuvvetli yağış yaşanacağı tahmin ediliyor.

EGE: Yarın ege bölgesinde aşırı bulutlu, sağanak yağışlı kimi zaman ise gök gürültülü sağanak yağış görüleceği öngörülüyor. Kıyı Ege bölgesinde kuvvetli yağış yaşanacak. Güney Ege kısımlarında ise güneyden esen kuvvetli rüzgarlar bekleniyor.

AKDENİZ: Yarın Akdeniz bölgesinde aşırı bulutlu, sağanak yağış ve kimi zamanda gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Isparta’nın güney kısımları ile Burdur’un doğu kısımlarında ise kuvvetli yağış, Antalya dolaylarında çok kuvvetli yağış ile kimi zamanda şiddetli ve aşırı yağış geleceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz’in kıyılarına güneyden esen kuvvetli rüzgarlar geleceği öngörülüyor.

İÇ ANADOLU: Yarın İç Anadolu bölgesinde parçalı ve çok bulutlu hava seyredecek. Aynı zamansa, sağanak ve kimi zaman gök gürültülü sağanak yağış yaşanacak. İç Anadolu bölgesinin güney ve doğu kısımlarında ise güneyden esen kuvvetli rüzgarlar görülecek.

BATI KARADENİZ: Yarın Batı Karadeniz bölgelerinde çok bulutlu ve sağanak yağışlı bir hava hakim olacak.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Bu bölgede ise yarın parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Orta Karadeniz’de ise bu geceden itibaren Gümüşhane ve Bayburt dolaylarında yağmur ve sağanak yağış hakim olacak. Yarın sabah ise Doğu Karadeniz’in iç bölgelerinde pus ve sis hakim olacak.

DOĞU ANADOLU: Yarın Doğu Anadolu Bölgesinde parçalı ve çok bulutlu bir hava seyredecek. Hava öğleden sonra bölgenin batı kısımlarında ve gece ise Erzurum, Muş, Bingöl ve Bitlis dolaylarında sağanak yağışlı olarak seyredecek. Sabah ise Doğu Anadolu bölgesinin kuzey kesimlerinde kimi zaman pus ve sis yaşanabilir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Bölgede parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Gaziantep, Kilis ve Adıyaman’da akşam ve gece sağanak yağış ve kimi zamanda gök gürültülü sağanak yağış geçerli olacak. Diyarbakır dolaylarında ise sağanak ve kimi zaman gök gürültülü sağanak yağış yaşanacağı öngörülüyor.

52 yorum

  1. Çorluya yagmiyor kardesim kar Yagsa gelsin Tatillerofffffffff neden yagmiyor lanet olasi fabrikalar yuzunden isitiyo corluyu Gerri Corlu suguktaetrafimiza heryere Yahsi bizede oralarin sogug bukadar fabrika olurmu yaaaaaaaaaaa Keske su fabrikalari yiksinler ??????????

    • Karı meteoroloji değil, hazreti allah yağdırıyor. Herşey senin emrinle mi olacak? Şu zaman yağsın bu zaman yağmasın! Çok yanlış. Yağarsa da yağmazsa da bir hikmeti vardır!

  2. Şanlıurfanın ceylanpınar ilçesinde geçen sene çok güzel kar yağdı maşallah ama bu sene de inşallah yoğun kar firtinasi yağar ve inşaallah 3gun sürer çünkü gecen sene ayni ole oldu

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.