Kamuda Esnek Çalışma Saatleri Düzenlemesi

Kamuda Esnek Çalışma Saatleri Düzenlemesi hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

memurlar

Devlet personel daire başkanlığınca yapılan çalışma neticesinde 4 gün devam edecek ‘ esnek çalışma şekillerine ilgili bilgilendirme ve değerlendirme çalıştayı’ başladı. Çalıştayın açılış konuşmasında Devlet Personel Başkanlığı Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu 657 sayılı kanun’da yapılan değişiklik neticesinde kamu kurumlarına zaman ve mekandan bağımsız şekilde personel alınacağını incelediklerini ve bu konuda çalışma başlattıklarını söyledi.

Kumbuzoğlu açıklamasına: ” Doğum yapan personelin 2 yıl ücretsiz izne ayrılma hakkı var. Ücret almadan evine kapanıyor. Uygulamaya koymayı planladığımız yöntemle, biz kadın çalışanlarımıza alternatif sunacağız. Diyeceğiz ki, ‘istiyorsan iki yıl ücretsiz izine ayrıl, istiyorsan haftanın yarım günü çalış yarım günü evinde ol” şeklinde devam etti.

Kumbuzoğlu konuşmasının devamında da şu sözleri söyledi: Emekli olma aşamasında da çalışanları düşünüyoruz. Emeklilik yaşantısına geçmenin oluşturacağı boşluğu engellemek istiyoruz. Yavaş yavaş emekliliğe alışmaları için, haftada 5 gün değil de 3 gü çalışmaları ya da öğleden sonra izinli olmaları gibi bir modeli yaratacağız”

 

Kamu çalışma saatleri değişikliği konusundaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.