Kaliteli Eğitime Erişimde Fırsat Eşitliği

Darüşşafaka Cemiyeti’nin düzenlediği ”Uluslararası Kaliteli Eğitime Erişimde Fırsat Eşitliği” başlıklı konferans, 15-16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, eğitimde fırsat eşitliğinin Türkiye’deki sembollerinden olan Darüşşafaka Cemiyeti, 150. kuruluş yıl dönümünün ilk etkinliğini eğitim alanında yapacak.

Cemiyet, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu ile Avrupa Eğitim Vakfı (European Training Foundation) desteğiyle 15-16 Kasım tarihlerinde TİM Gösteri Merkezi’nde düzenleyeceği konferansla, kaliteli eğitime erişimde fırsat eşitliğinin önemine dikkati çekmeyi amaçlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu, Avrupa Birliği Eğitim Komisyonu ve Darüşşafaka Cemiyeti temsilcilerinin sunumlar gerçekleştireceği konferansta, İtalya, Avusturya, Makedonya, İspanya ve Finlandiya’dan eğitim uzmanları da ülkelerindeki uygulamaları aktaracak.

Konferans kapsamında ayrıca, kaliteli eğitime erişim politikaları ve uygulamaları gibi farklı konuların irdeleneceği atölye çalışmaları yapılacak.

Cemiyet, konferansla, Türkiye’de kaliteli eğitime erişim olgusunu, AB perspektifi, diğer ülkelerdeki mekanizmalar ve uygulamalar ışığında tartışmaya açacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.