Julia Child Hayatı

Julia Child kimdir ? Julia Child hayatı hakkında bilgiler aktarıyoruz. Julia Child için özel bir Doodle hazırlayan Google, bugün TV’lerde rastladığımız yemek programlarının mucidini hatırlatmış oldu. Şimdi Julia Child’ın yaşamına daha yakından göz atalım.

Julia Child’ı belki de ülkemizde 2009’da sinemalarda gösterime giren Julie & Julia adlı filmle hatırlayacaksınız. Bugün doğum gününü kutladığımız sunucu ve yazar Julia Child , 1912 yılında  Amerika’da doğdu ve 2004’te yaşamını kaybetti.

julia child

Amerikalılara Fransız mutfağının inceliklerini ve damak tadını aktaran Julia Child’ın en popüler kitabı, 1961’de yayınlanan Mastering the Art of French Cooking (Fransız Yemek Pişirme Sanatında Ustalaşmak) oldu.

Vikipedi’de yer alan bilgiye göre Julia Child, 1994’te eşi Paul’ü kaybetti ve 2001’de de emekliye ayrıldı. Evini bir üniversiteye, mutfağını ise ABD Ulusal Tarih Müzesi’ne bağışladı.
2000 yılında Fransa tarafından Legion d’Honneur nişanı, 2003 yılında da ABD tarafından Başkanlık Özgürlük Madalyası ile ödüle layık görüldü.

Julia Child kimdir, Julia Child google logosu, Julia Child google doodle, google Julia Child, google doodle Julia Child, Julia Child arama, Julia Child hayatı,Julia Child kimdir, Julia Child google logosu, Julia Child google doodle, google Julia Child, google doodle Julia Child, Julia Child arama, Julia Child hayatı

Julia Child Hakkında Bilgiler Aktardık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.