İzmir ile İlgili Kompozisyon Yazı

Aşağıda İzmir ile ilgili kompozisyon yazı kısaca olarak ele alacağız.

İzmir, ülkemizin en önemli büyük şehirlerinden biridir. Ülkemizin en batısında bulunan ve bir kısmı yarım adadan oluşan bir şehirdir. Ege Bölgesi’nde bulunan bir şehir olarak Akdeniz İklimi’nin etkili olduğu bir şehirdir. Sürekli sıcak olması ve sıcaklık farklarının çok az olması şehri cazip kılmaktadır.

İzmir, büyük şehir olarak milyonun üzerinde nüfusa sahiptir. Ülkemizin en önemli şehirleri arasında bulunmaktadır. Hizmet alanları da şehirde gelişmiştir. Eğitim, sağlık, ulaşım ve iletişim alanlarında şehir yaşanabilir bir konumda bulunmaktadır. Şehrin en önemli özelliklerinden biri de iklimidir. Doğal güzellikleri, doğal zenginlikleri ve tarihi mekanlarıyla öne çıkmaktadır.

İzmir’de sanayi alanları da bulunmaktadır. Bir liman şehri olması ticaretin merkezinde yer almasına neden olmaktadır. Ekonomik açıdan büyük gelirlerin sağlandığı bir şehirdir. Şehirde tarım da yapılmaktadır. Köyleri bulunan İzmir’in tarihi dokusu da olduğu gibi durmaktadır.

İzmir’in tarihi dokusu, coğrafi konumu ülke için de çok önemlidir. Uygarlık dönemlerinden itibaren yerleşim yeri olarak kullanılması Antik dönemden kalma eserlerin bulunması turizmin gelişmesinde de etkili olmuştur. İzmir, siyasi özelliği de buluna bir şehirdir. Tarihteki önemi şehri bu seviyeye çıkarmıştır.

İzmir’in her geçen gün nüfusu artmaktadır. Eğitim amacıyla da birçok insan İzmir’e gelmektedir. İzmir en yaşanabilir şehirler arasında bulunmaktadır.

İzmir ile İlgili Kompozisyon Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, İzmir ile İlgili Kompozisyon Yazı ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Muğla birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.