İyi Bir İnsan Olmak İçin Neler Yapmalıyız Kompozisyon

Aşağıda iyi bir insan olmak için neler yapmalıyız kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İyilik, insanları çoğaltması gereken bir erdemdir. İyi insanlar var olduğu sürece iyilik de olacaktır. İyi bir insan olmak bütün kötülüklere göğüs germek anlamına gelir. İyi olmak erdem sahibi olmak, manevi değerlere sahip olmak, ahlaki ilkelere sahip çıkmak anlamına gelir. İyi insanlar her zaman kazanan tarafta yer alır.

İyilik bir menfaat işi değildir. Menfaatlerin ötesinde karşılıksız yapılır. İnsanlar hayatları boyunca birçok dert, elem, keder ile karşı karşıya kalırlar. Böyle durumlardan ancak iyi insanların desteği ile kurtulabilirler. İyilik yapan iyilik bulur. İyilikleri çoğaltmak kötülükleri yenmek anlamına gelmektedir.

İyi bir insan olmak için iyi insanlarla beraber olmak gerekir. Evrensel olarak iyiliğin peşinde olmak, iyi niyetli olmak ve iyiliği savunmak gerekir. Adalet, merhamet, vicdan, insaf gibi değerlere sahip olmak gerekir. İyilik karşılıksız yapılan bir şeydir. Karşılığı beklenen iyilikler her zaman menfaat için yapılan iyilikler olmuştur.

İyi bir insan olmak için çok çalışmaya ya da çabalamaya gerek yoktur. İnsanların yerine kendini koymak, insanları farklılaştırmamak, ayrıştırmamak, ayrımcılık yapmamak gerekir. İyi insan olmak için iyilikleri çoğaltmak ve iyilik hareketlerinin içinde yer almak gerekir. İyilik insanları zor durumda bırakmaz. İyiliğin karşılığı her zaman orta ya da uzun vade de olsa iyilikten başka bir şey değildir.

İyi Bir İnsan Olmak İçin Neler Yapmalıyız Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.