İstanbul’da Deprem Şiddeti Son Durum 8 Ocak 2013

İstanbul depremi 8 ocak 2013. İstanbul’da 16:00 sularında deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Çanakkale olarak belirlendi.

İstanbul’da saat 16.16’da deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Çanakkale ve büyüklüğü 6,2…

Ege Denizi merkezli Saros körfezinde meydana gelen deprem İstanbul, İzmir ve Bursa’nın yanısıra çevre illerden de hissedildi. Depremin 15’er saniye aralıklarla meydana geldiği öğrenildi.

İstanbul'da deprem!

AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre: 6,2 büyüklüğündeki deprem, Marmara ve Ege’yi salladı. Depremin merkez üssünün Ege Denizi olduğu tespit edildi.

6,2 büyüklüğündeki merkez üssü Ege Denizi olan deprem, denizin 9 kilometre derinliğinde meydana geldi. Deprem, Ege ve bütün Marmara’da hissedildi. Kentlerde büyük panik yaşandı.

Ege Denizi merkezli Saros körfezinde meydana gelen deprem İstanbul, İzmir ve Bursa’nın yanısıra çevre illerden de hissedildi. İllerden gelen son bilgilere göre henhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Depremin 15’er saniye aralıklarla meydana geldiği öğrenildi.

Deprem, Gökçeada’ya 50 kilometre uzaklıkta meydana geldi. Deprem bölgesinin Çanakkale’nin 100 kilometre uzağında olduğu ifade edildi. Deprem, Ege Denizi’nde ve 9 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Deprem Atina’dan da hissedildi.

VALİDEN AÇIKLAMA

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Ege Denizi’nde Bozcaada açıklarında meydana gelen 6.2 büyüklüğünde depremde, şu ana kadar herhangi bir yaralanma ya da can kaybının olmadığını söyledi.

İstanbul Depremi şiddeti büyüklüğü derecesi 8 Ocak 2013 , İstanbul depremi

8 Ocak 2013

12 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.