İstanbul’a Kış Geliyor

Meteroloji’den uyarı geldi. Marmara’nın doğusu, Akdeniz ve İç Anadolu’nun kuzeydoğusuna sağanak yağış ikazı geldi.Vatandaşların sokağa daha özenli çıkmaları tavsiye olunur.

Alınan bilgilere bakılarak, ülkemizin tamamını etkisi altına alan parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Soğuk havanın etkisi Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi,Kırklareli, Tekirdağ, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Trabzon, Gümüşhane,Bayburt, Mardin, Muş ve Bitlis’i, Çanakkale’nin doğu, Muğla’nın kıyı kesimlerinin etkileyecek. Buralarda soğuk hava kendini sağanak yağmur ve kısmi gök gürültüsü şeklinde gösterecek. Akdeniz kıyılarında yağış sıklıkla kendini gösterecek. Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı yaşanacak.

Bu hafta kimi illerimizin hava durumları şöyle seyredecek; 

Ankara: Hava parçalı ve çok bulutlu olarak seyredecek. Gündüz en sıcak hava 14 derecede seyredecek.
İstanbul: Hava parçalı ve çok bulutlu  zaman zaman sağanak yağışlı olarak seyredecek. Gündüz en sıcak hava 15 derecede seyredecek.
İzmir: Hava parçalı bulutlu seyredecek. Gündüz en sıcak hava 19 derecede seyredecek.
Adana: Hava parçalı ve çok bulutlu akşama doğru ise sağanak yağışlı seyredecek. Gündüz en sıcak hava 25 derecede seyredecek.
Antalya: Hava parçalı ve çok bulutlu seyredecek. Gece ise yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Gündüz en sıcak hava 19 derecede seyredecek.
Samsun: Hava parçalı ve çok bulutlu yaşanacak. En sıcak hava 17 derecede seyredecek.
Trabzon: Hava parçalı ve çok bulutlu yaşanacak. Gece saatlerinde hafif sağanak yağış görülecek. En sıcak hava 18 derecede seyredecek.
Erzurum: Hava parçalı yer yer çok bulutlu seyredecek. Hava sıcaklığı 9 derece dolaylarında olacak.
Diyarbakır: Hava parçalı yer yer çok bulutlu, zaman zaman ise sağanak yağışlı yaşanacak. Hava sıcaklığı 17 derecede seyredecek.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.