İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak 8 Aralık 2013

8 Aralık 2013 İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak

Kar havası geldi İstanbul’a kar ne zaman yağacak, İstanbul kar Var mı 8 ve 9 Aralık hava durumu açıklandı. İstanbul kar yağışı ne zaman başlayacak, İstanbul kar yağacak mı 8 Aralık Pazar, 9 Aralık pazartesi günü kar var mı

Balkanlar Ülkemize doğru uzanan yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgası yayılmaktadır. Meteoroloji vatandaşı olası kar yağışı ve soğuk havaya karşı ikaz etti.

Gerçekleştirilen son meteorolojik tahminlere bakılarak; bu gece saatlerinden sonra Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinin Balkanlardan ülkemizde doğru uzanan soğuk ve yağışlı havaya maruz kalacağı saptandı. Yarın, Ülkemizin doğu bölgeleri haricinde yurt çapında yağış hakim olacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bildirileri kapsamında, yarın doğu bölgeleri haricinde yurt çapında yağış hakim olacak.

kar tatili

İSTANBUL VE DİĞER İLLER BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNLERİ ŞÖYLE

Zonguldak, Bartın, Karabük, Düzce ve Kastamonu’nun kuzey bölgelerinde yoğun kar, Hatay kıyı bölgelerinde yoğun sağanak yağış; Ege ve Akdeniz kıyı bölgeleri ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer bölgelerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı olacağı tahmin edilmektedir.

Karadeniz’de kuzeybatı kesimlerinde; Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğudan esen kuvvetli yer yer kısa süreli fırtınalı rüzgarların hakim olacağı bilinmektedir.

8 Aralık tarihinde ise , soğuk havanın yırt çapında; yağışların kuzey, iç ve doğu bölgelerde kar, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak yağış biçiminde olacağı tahmin edilmektedir.

Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kıyı ilçeleri, Rize, Artvin çevreleri ile Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Van’ın güney kesimlerinde ise yoğum kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

Karadeniz’de kuzeybatı kesimlerinde, Güney Ege ve Batı Akdeniz’in batısı kesimlerinde, kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden esecek kuvvetli rüzgarlar beklenmektedir.

9 Aralık tarihinde ise yurt çapında soğuk havanın hakim olacağı; Rize, Artvin, Sinop’un batı kesimleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçeleri ve Van ve Hakkari çevrelerinde kar yağışı sürecek.

YENİ SOĞUK HAVA DALGASI YOLDA

Meteorolojik tahminler kapsamında, 10 Aralık tarihinde Yurdun kuzeybatı bölgelerinin Balkanlardan uzanacak yeni bir soğuk hava dalgasının hakim olacağı ve kar yağışının görüleceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklığının; yarın kuzeybatı bölgelerinde, Pazar günü ise yurt çapında farkedilecek kadar düşeceği, bu hafta sonu ve gelecek hafta süresince mevsim normallerinin altında olacağı saptanılmaktadır. Soğuk hava, kar yağışı, kuzey ve batı bölgelerinde hakim olacağı düşünülen fırtına, iç ve doğu bölgeler ve  yurt çapında yaşanacak buzlanma ve don olayına maruz kalacak kişilerin olası tehlikelere karşı tedbirli olması konusunda uyarılar yapıldı.

İstanbul’a kar ne zaman yağacak 2013 konusunda yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.