İstanbul Okullar Tatil mi 9 Ocak 2013 Çarşamba Günü Kar Tatili

9 Ocak Çarşamba günü İstanbul Kar tatili var mı ? İstanbul’da yoğun kar yağışı ve soğuk hava etkisini sürdürüyor. Kar yağışı yoğun bir şekilde sürüyor. Okullara kar tatili var mı , kar yağışının  durumuna göre İstanbul valiliğinden haber geldikçe bu sayfadan bilgi vereceğiz. 9 Ocak 2013 Çarşamba İstanbul’da Okullara Kar tatili Var mı ?

İstanbul Valiliğinden Açıklama Geldi (8 Ocak Saat 16:48) :

kartatili2013

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kar yağışı sebebiyle şu an için okulların tatil edilme gibi durumun bulunmadığını açıkladı. Mutlu, ilerleyen zamanda durumun değişebileceğini de söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kar yağışı sonrası İstanbul’daki genel durum hakkında gazetecilere açıklamada bulundu. Şu ana kadar trafikle ilgili herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını belirten Vali Mutlu, bütün ana arterlerin açık olduğunu ifade etti.

Hüseyin Avni Mutlu, basın mensuplarının eğitime ara verilip verilmeyeceği yönündeki sorusu üzerine de bunu gerektirecek bir durumun şimdilik bulunmadığını aktardı. Önemli olanın eğitimi sürdürmek olduğunu vurgulayan Mutlu, kar yağışının etkisini artırması durumunda okulların tatil edilebileceğini kaydetti.

Mutlu, “Sevgili yavrularımız ve eğitmenlerimiz acaba okullarla ilgili bir tedbir alınacak mı diye düşünüyorlar. Onu değerlendiriyoruz. Şayet öğrencilerimizin eğitimi engelleyecek mahiyetti bir olumsuzluk olursa bunu akşam saatlerinde uygun bir şekilde kamuoyu ile paylaşırız. Şu an içintatil söz konusu değil. Akşam en son durumu değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Vali Mutlu, İstanbullulardan zorunlu haller dışında araçlarını kullanmamalarını ve toplu taşımayı tercih etmelerini de istedi.

9 Ocak Çarşamba günü birçok ilimizi karla kaplı şekilde görebiliriz. Kar yağışının yoğunluğu o kadar çok bekleniyor ki, okulların tatil edilme ihtimali çok yüksek. 9 Ocak Çarşamba günü hangi illerde okullar tatil olacak. Bu haberi sizlerle son ana kadar bu sayfayı güncelleyerek duyuracağız.

 İstanbul’da 9 Ocak Çarşamba Günü okullar tatil mi , İstanbul Okullara kar tatili var mı ya da hangi illere kar tatili olacak. Bunu kar yağışının durumuna göre öğreneceğiz ve sayfamızda yer vereceğiz.

Kar Tatili Haberleri Geldikçe Bu Sayfayı Güncelleyeceğiz

İstanbul Kar Tatili hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

14 yorum

  1. Vali Bey bence bir gün daha okulları tatil edin. Öğrenciler zor durumda lütfen bizi duyun bir gün kala çocuklarımızı tehlikeye atmayalım. Şimdiden teşekkürler…

  2. Vali bey bugün istanbulda kar yağdı bunun heyecanıyla çocuklar yarın olacak sınavlarınada çalışamayacak .
    Aslında benim demek istediğim şu an belkide yüzlerce kişinin ayakkabısı yok giyecek montları yok okula gittimi arkadaşaları dalga geçiyor nolur bunlara çarşamba günü oldu perşembe günleride Tatil olsun ya bunu için yalvarabilirim…

  3. Meteoroloji bakımından cuma gününe kadar kar sürecekmiş.
    İstanbul valisi Hüseyin Avni kar yağışı nedeniyle okulların cuma gününe kadar ara verildiği bulunmaktadır istanbuldaki okullar ve kolejler cuma gününe kadar tatildir.

  4. Sayın vali bey bugün İstanbul’da o kadar çok kar var ki yarın çocukların sınavları olsa bile okula gidemez.Hem de 6.2 Büyüklüğünde bir deprem oldu zaten.İnsanlar bunun korkusuyla da okula gidemezler.Lütfen yarın olsa da okulları tatil edin yazılan yorumları görüyörsunuz.Ayrıca karlar ayaklarımızda batıyor.Çok eğleniyoruz.Çok da soğuk bir hava var.Lütfen 1 gün olsa da tatil olsun vali bey!!!…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.