İstanbul Antenlerden Kurtuluyor

İstanbul Çamlıca’daki radyo ve televizyon vericileri tarafından meydana gelen görüntü kirliliğini engellemek ve bunları tek bir merkezde birleştirmek için Küçük Çamlıca Tv- Radyo Kulesi yapımı 24 temmuz tarihinde ihaleye verilecek.

Anadolu Ajansı tarafından yapılan habere göre Ulaştırma Bakanlığınca Sayısal Yayıncılık inşaat işi bazı istekliler arasında ihale ile verilecek. Üsküdar ilçesinde yapılacak olan proje dahilinde toplam 365 metre yükseklikte kule kullanılacak.

Ön yeterlilik değerlendirilmesinden sonra yeterlilik alanların içinden 5 adayın teklifi değerlendirilecek. Açık yapılacak olan ihalede yerli istekliler için yüzde 15 değerinde bir avantaj sağlanacak.

İhaleyi kazanan şirket ile imzalanacak olan sözleşme tarihinden sonra 15 günde yer telimi olacak ve inşaata başlanacak. Yer tesliminden sonra 500 günde inşaat bitirilecek.

İstanbul Çamlıca’da yapılacak olan anten direklerini kaldırma hizmetinden sonra kule tasarlanacak ve bitki örtüsüne zarar vermeden şehir siluetine katılacak.  Proje için yapım maliyeti bakanlık tarafından ödenecek.

Toplamda 365 metrelik uzunluğu olacak olan kulenin 163 metrelik kısmı anten, 18 metrelik kısmı temel derinliği ve geri kalan bölümü beton şeklinde yapılacak. Kule içinde 2 tane seyir terası ve restoran yapılacak. Yurttaşlar kuleyi gün içinde ziyaret edebilecekler.

eokul-meb.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.