İstanbul 3. Büyük Havaalanı Ne Zaman Bitecek Görünüm

İstanbul 3. büyük havaalanı ne zaman bitecek görünüm hakkında bilgi kısaca

Dünyanın 2. büyük havaalanı 6 bağımsız pisti, 500 uçak kapasitesi, 150 milyon kapasitesiyle inşa edilmeye başlandı. Gökyüzünden görüntülenen İstanbul’un 3. havaalanı ses getirmeye devam ediyor.

Yılda 150 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük havaalanı olması beklenen havalimanımızın görüntüleri gökyüzünden çekildi. Büyük yapıya KDV dahil 26 milyar 142 milyon euro harcanacak. İstanbul’un 3. havaalanının yıllık 150 milyon yolcu kapasitesinde olması planlanıyor. Büyük havaalanının ilk hazırlıkları gökyüzünden kameralara çekildi. Havaalanı 76,5 milyon metrekare alan üzerine yapılacak. Dolgu ve sondaj çalışmaları ise hızla devam ediyor. Bölgede birçok yapım aracı bulunuyor.

TEKNOLOJİ ÜSSÜ GİBİ

Yeni havalimanı için birçok şey tasarlandı. 165 yolcu köprüsü, ulaşımın raylı sistemle yapılacağı 4 ayrı terminal binası, 3 teknik blok ve hava trafik kontrol kulesi, 8 kontrol kulesi, her uçak türüne uygun 6 pist, 16 taksi yolu, 500 uçak park kapasiteli 6,5 milyon metrekareye ulaşan apron, şeref salonu, kargo ve genel havacılık terminali, devlet konuk evi, 70 bin araç kapasitesi olması planlanan açık ve kapalı otopark ile havalimanı dünyanın en iyilerinden olacak.

2018 SONUNA YETİŞİR

Tüm teknik elemanların yanında tıp merkezi, otel, itfaiye, garaj, ibadethane, kongre merkezi, güç santralleri, arıtma ve çöp yok etme tesisleri gibi çok çeşitli tesisler de bu havalimanında bulunacak. 10 milyar 247 milyon euroya mal olacağı düşünülüyor. Havalimanının bitiş tarihi ile ilgili olarak ise 2018 yılı öngörüldü.

THY 15 BİN LİRA MAAŞLA PİLOT ARIYOR

Havalimanı yapılırken ülkemizin artan hava yolu trafiğine uygun olarak yenilikler yapılıyor. Türk Hava Yolları Boeing 737 ve Airbus A320’lerde görev yapacak ikinci pilot aday adaylarının başvurularını bekliyor. Türk Hava Yolları yetkilisi pilot olarak görev yapmak için seçilen kişilerin 15 bin lira maaş ile göreve başlayacağını ifade etti. Başvurmak isteyen kişiler için başvuru koşulları THY’nin internet adresinde yer alıyor.

İstanbul 3. Büyük Havaalanı Ne Zaman Bitecek Görünüm Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.