İSMEK Başvuruları Başlıyor

İSMEK her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz kurslarını vatandaşların hizmetine sunmaya devam edecek. Yapılan açıklamaya göre İSMEK bu yıl 235 merkezde 400’den fazla branşta kursunu vatandaşların hizmetine açacak. Kurs almak isteyen adaylar başvurularını geçen yıl olduğu gibi kurumun resmi web sitesi (www.ibb.gov.tr) www.ismek.org adresi üzerinden online olarak gerçekleştirebilecek. Online başvuruların ardından öğrenciler kurs merkezlerine şahsi başvurularını yaparak işlemlerini gerçekleştirecek.

İSMEK bugüne kadar 2 milyonu aşkın kişiye İstanbul’da ücretsiz kurs imkanı sağlamış durumda. Kurum bu yıl da geçen yıl olduğu gibi kursiyerlere online başvuru hakkı sağlayarak işlemleri kolaylaştıracak. Kurs almak isteyen adaylar kurumun internet sitesinden kurs almak istedikleri branşlara başvurularını kolayca gerçekleştirebilecek. Bu yıl eklenen yeni branşlar ile İSMEK, 400’den fazla kursunu İstanbullular ile buluşturmaya hazırlanıyor.

İSMEK kurslarına kayıt yaptırmak isteyen adaylar kurumun resmi web adresi olan www.ismek.org’a girerek buradan kayıt butonuna tıklayacak. Bu adresten dileyenler almak istedikleri kursa göre dileyenler ise kurs merkezlerine göre kayıt yaptırabilecek. Bu adresten online kayıt yaptıran öğrenciler 27 Eylül tarihine kadar kurs merkezlerine kimlik fotokopileri ile şahsen başvuru yapacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.