İşletme ve finans üzerine master yapmak isteyenler

Amerika ve Kanada’daki MBA programlarından alınan prestijli diploma o dalda profesyonelleştiğinizin ve iyi düzeyde İngilizce bildiğinizin kanıtını oluşturur. Ayrıca mezun olan öğrencinin diploması sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Amerika, Kanada ve İngiltere’nin yanı sıra tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerde de tanınıyor.

Amerika ve Kanada’da Master Eğitimi
Ülkemizden Amerika ve Kanada’ya eğitim amaçlı giden Türk öğrencilerin yaklaşık yüzde 60’ı yüksek lisans ve doktora programlarına gidiyor. Bu öğrencilerin de en çok tercih ettikleri bölümler işletme ve mühendislikle ilgili bölümler.

Eğitim süresi ve maliyetler
Amerika ve Kanada’da yüksek lisans eğitimi genellikle 2 yıl sürüyor. Eğitim danışmanları Amerika veya Kanada’da yüksek lisans eğitimi almanın maliyetinin, Türkiye’deki vakıf üniversitelerinin maliyetlerine çok yakın olduğunu söylüyor! Armada Grandee Eğitim Programları Müdürü Pelin Oğuz Erşan’ın verdiği bilgiye göre; yurtdışında master yapmak sanıldığı kadar pahalı değil! Amerika ve Kanada’da üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri üniversite türüne, bölge ve eyaletlere göre önemli oranda değişiklik gösteriyor. Standart bir Kanada üniversitesinde yıllık eğitim ücretinizi 12,000$, yine standart bir Amerikan üniversitesinde yıllık eğitim ücretinizi ortalama 15,000$ olarak düşünülebilirsiniz. Her iki ülkede de öğrenim gören üniversite öğrencilerine yasal part-time çalışma izni veriliyor. Bu sayede öğrenciler cep harçlıklarını ve diğer giderlerini karşılayabiliyorlar.

MBA yapmak için neden Amerika ve Kanada tercih ediliyor?
Amerika ve Kanada’da bir yüksek lisans programından mezun olmak; sağladığı iyi eğitim, yurtdışı tecrübesi, kazandırdığı kültürel birikim ve toplum tarafından kabul gören prestijli bir diploma kişiye sosyal statü açısından çok şey kazandırır. Amerika ve Kanada’dan mezun olan öğrenci, 2 yılın sonunda elde ettiği prestijli bir diploma, çok iyi derecede en az bir yabancı dil, 2-3 yıllık iş tecrübesi gibi özellikleri sayesinde iyi işlere kabul edilerek, iş hayatında kolay yükselerek daha iyi pozisyonlara gelir ve çok daha yüksek bir gelir düzeyine sahip olur.

Mezuniyet sonrası global şirketlerde kariyer fırsatı!
Mezuniyet sonrası ise Kanada’da yüksek lisans mezunu olan her yabancı öğrenciye 3 yıla kadar çalışma ve oturum izni verilirken, Amerika’da ise 1 yıl çalışma ve oturma izni veriliyor. Bu ülkelerin üniversitelerden mezun olan yabancılara verdiği çalışma izni sayesinde ülkenin lider şirketlerinin yanı sıra global şirketlerde de çalışma fırsatını yakalayarak kariyer yaşantınıza güzel bir başlangıç yapmış olursunuz.

Kanada ve Amerika’da yaşam maliyetleri
Amerika ve Kanada’da aylık konaklama 500$ civarında ve aylık yeme-içme giderleri de ortalama 300$ tutuyor. Ulaşım için de yaklaşık 50$-100$ cebinizden çıkabilir. Diğer olası giderler ise 100$ civarında seyrediyor. Toplam bütün giderler hesaplandığında aylık 1000$ gibi bir yaşam maliyeti ortaya çıkıyor.

Yurtdışı Yüksek Lisans Programına Armada Grandee Güvencesiyle Kaydolun!
Armada Grandee, Amerika ve Kanada’da yüksek lisans programları için danışmanlık hizmetlerini ücretsiz sunuyor. Bu kapsamda bütçe ve hedeflerinize uygun bireysel analiz ve akademik danışmanlık ile uygun ülke, üniversite ve bölüm tespiti yapıyor. Amerika ve Kanada’da yüksek lisans programına katılmaya kesin olarak karar verdiğinizde ise, yüksek lisans başvuru ve kabul süreci yönetimi ve vize başvuru süreci yönetimini sizin için gerçekleştiriyor. Siz yurt dışındayken havaalanında karşılama ve transfer, konaklama bulma ve yerleştirme, şehir ve üniversite oryantasyonu, üniversite kayıt yenileme işlemleri ve diğer resmi başvurularda danışmanlık, acil durum desteği gibi hizmetleri lokal servis sağlayıcılar ile sunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.