İnsanlar Neden Yalana İhtiyaç Duyar

İnsanlar neden yalana ihtiyaç duyar hakkında bilgi kısaca

İnsanların herhangi bir durumda yalan söylemeye ihtiyaç duyması çok yanlış bir durumdur. Ancak baktığınızda insanların yalana başvurmasındaki nedenleri anlamak zor değildir. İnsanlar hatalarını gizlemek, utandıkları bir durumun ortaya çıkmasını engellemek, sevdiklerinin üzülmesini önlemek ya da zarar görmemek için yalan söylerler çoğunlukla. Bazı insanlar yalan söylemenin boyutunu çok farklı yerlere taşıyarak kendi çıkarları uğruna da yalan söyleyebilir. Bu da en çirkin durumlardan biridir.

Yalan söylemek aslında hiç doğru bir davranış değildir. Ancak zaman zaman doğru yerlerde küçük beyaz yalanlar söylenebilir. Beyaz yalanlar bazen çok kötü durumlardan kurtarır insanları. Örnek vermek gerekirse bitmek üzere olan bir evlilikte ara bulucu olarak beyaz yalan söylenmesi gerekebilir. İki insanın birbirine gurur yaptığı durumlarda beyaz yalanlar işe yarayabilir ve boşanmak üzere olan çiftlerin birbirine tekrar güvenmesini sağlayabilir. Bunlar zamanla tecrübelerle öğrenilecek şeylerdir.

Yalan insanın içinde, doğasında olan bir şeydir. Her insan küçük ya da büyük, masum ya da kötü yalanlar söyler ve yalan söylemeyen insan yok gibidir. Yalanlar her insanın hayatında bulunan gerçeklerdir.

Maddeler halinde yalan söylemek

– İnsanlar korktukları zaman yalana başvurabilir.

– İnsanlar ayıplarını, utanç duydukları durumları örtmek için yalan söyleme ihtiyacı bulabilir.

– Bazı insanlar kendi çıkarları uğruna yalanlar söyleyebilir.

– Bazı insanlar da sevdiklerini korumak, onların zarar görmesini engellemek için beyaz yalanlar söyler.

İnsanlar Neden Yalana İhtiyaç Duyar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.