İnsanın Doğaya Etkisi

Dünya üzerinde insan nüfusunun her geçen gün daha da artması üzerine insanın doğaya etkileri de hızla artmaya başlamıştır.

İnsan, yaşadığı doğayla sürekli iç içedir ve insanın doğaya yapmış olduğu olumlu ve olumsuz etkiler o an ya da zaman içerisinde etkilerini göstermektedir. Özellikle endüstrileşmenin ve sanayinin gelişmesi insanların doğaya etkilerini de arttırmıştır. Sanayi kuruluşlarından çıkan atıklar, pis gazlar çevreye ciddi zararlar vermektedir. Bununla birlikte çevre kirliliği de insanların etkisiyle baş göstermeye başlamıştır.

Artan nüfus ile birlikte insanlar yeni yerleşim yerleri açmak için bir çok orman tahrip edip buralara konutlar yapmışlardır bunun sonucunda ise hem ormanlar yok olmuştur hem de çarpık kentleşme meydana gelmiştir.

İnsanların doğaya etkileri sonucunda çevre kirliliği sonucunda canlıların soluduğu hava ve bir çok canlının doğal yaşam alanı olan su kirliliği meydana gelmiştir.

Görüldüğü gibi insanların doğaya etkileri oldukça fazladır. Bu nedenle insanların doğaya daha hassas davranmaları insanların ve diğer canlıların sağlığı için daha iyi olacaktır.

İnsanın Doğaya Etkisi Nelerdir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.