İnsan ve İletişim İle İlgili Kompozisyon

En az iki kişi arasında geçen diyaloğa iletişim adı verilir. İletişim denilen bu olgu hayatımızın her alanında kaçınılmaz olarak vardır çünkü insanlar sosyal birer varlıklardır ve çevrelerinde sürekli bir başka insanlar vardır. Bu nedenle de insanlar iletişim olmadan hayatlarına devam ettiremezler.

İnsanlar sahip oldukları duygu ve düşünceleri karşılarındaki insanlara iletişim sayesinde aktarırlar ancak iletişim sırasında insanlar birbirlerinin duygu ve düşüncelerini sağlıklı ve anlaşılır bir şekilde aktarabilmeleri için aynı dili konuşmak zorundadırlar. Çünkü aynı dil konuşulmadığında duygu ve düşünceler de doğru bir şekilde aktarılamaz.

İletişim sayesinde insanlar arasında bir etkileşim meydana gelir ve insanlar iletişim süreci içinde birbirlerini etkilerler. Çünkü iletişim sürecinde insanlar sözcüklerle birlikte jest ve mimiklerini de kullanırlar bu nedenle de ister istemez insanlar birbirlerini etkilemiş olurlar ki bu etki aynı şekilde insanların duygularını aktarması ile de olur.

İletişim ve İnsan İlişkileri İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorum ve Görüşlerinizi Hemen Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.