İngiliz Turiste Saldırı

Bu sabah İstanbul’un Şişli semtinde İngiliz turiste saldırıda bulunuldu. İngiliz turist Şişli Harbiye Mahallesi Maçka parkında henüz kim olduğu saptanamayan kişilerce darp edildi. 72 yaşındaki İngiliz turist saldırıdan çok korktu.

 Bu sabah Şişli’de İngiliz vatandaşı bir kişi kimliği saptanamayan kişilerce saldırıya uğradı.

Bu tatsız olay sabah 07.30 civarında Şişli Harbiye Mahallesi, Maçka Parkı’nda vuku buldu. Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre İngiliz vatandaşın 72 yaşındaki Sjoerd Vaandering olduğu tespit edildi. Vaandering sabah parkta hava aldığı sırada yanına gelen ancak şuanda kimliği saptanamayan kişiler tarafından şiddete maruz kaldı. Vaandering yediği dayağa daha fazla dayanamadı ve yere yığıldı. Yerde yatan Vaandering’i, ne var ki birileri fark etti. parkın güvenlik görevlisi yerde yatanın yaşlı bir adam olduğunu görünce anında polis ekiplerine haber verdi.  Polisle birlikte gelen  112 sağlık ekipleri darp edilen yaralı adama ilk müdahaleleri yaptı.

 

Sağlık ekiplerinin ilk yardımının ardından yaralı ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Yaşlı adamın tedavisine başlandı. Şimdilerde durumu iyi olduğu öğrenilen adama şiddet uygulayanlar aranıyor.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.