İlkokullar İçin Yazılım Dersi Geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ilkokullara bilgisayar kodlama dersleri konulması için Milli Eğitim Bakanlığına teklifte bulunacaklarını belirterek, “Daha ilkokul çağında yavrularımız kodlamayı öğrensin” dedi.

Yaklaşık 2 hafta önce ABD’de Silikon Vadisi’ni ziyaret ettiklerini hatırlatan Işık, “Bize en çok sorulan soru, Fatih Projesi oldu. Neden? Çünkü bu, dünya çapında bir proje. Bu yavrularımız 5. sınıfa geldiğinde ellerine tablet verilecek ve bütün dijital imkanlardan tablet sayesinde yararlanma imkanları olacak. Sınıfta etkileşimli tahtayla ders yapacaklar. Sadece kitapla yetinmeyecekler. İnsan vücudunda, mideyle kalbin yerini karıştıran öğrenci dönemi bitiyor. Bunun için büyük yatırımları hayata geçirdik” diye konuştu.

Nitelikli insan kaynağı önemli

“Nitelikli insan kaynağı çok önemli” diyen Işık, diğer tüm unsurların ikinci plana düştüğünü şöyle anlattı: “Sürdürülebilir büyüme için tek unsur, o da nitelikli insan kaynağı. Buna sahip olmak için güçlü eğitim altyapısı gerekiyor.”

3 yorum

  1. Yeni yeni mi aklınız başınıza geliyor? Hey Allahım 5.sınıfa giden çocuğa yazılım dersi ha? Bari Lisedeki sayısalcılara bu dersi ver mühendisliğin nerdeyse tamamı bu dersi görüyor cidden ne içip gidiyorlar neyde var bunun kafası bilen yazsın ya.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.