İletişim İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar sosyal birer varlıklardır ve doğdukları andan itibaren çevrelerinde birilerine ihtiyaç duyarlar ve günlük hayatlarında dolaylı yollardan ya da doğrudan insanlarla iletişime girerler.

Yeryüzündeki tüm canlılar ortak alanda, dünyada, yaşarlar. Aynı yaşam alanını paylaştıklarından dolayı iletişim kurmak da canlılar için kaçınılmaz hale gelmektedir.

 

Dünya üzerinde insanlar başta olmak üzere bir çok hayvan ve bitki türleri gibi canlılar yaşamaktadır ve her canlı kendi türünü özgü olarak iletişim yöntemleri belirlemiştir. Ancak şüphesiz iletişim becerisi en fazla gelişmiş olan canlı ise insanlardır. Çünkü insanlar gerektiğinde sözlü, gerektiğinde sözsüz gerektiğinde ise yazılı olarak iletişime girerler ve böylece birbirlerine duygu ve düşüncelerini ifade ederler. Kimi zaman sözcükleri kullanarak ve konuşarak iletişim kuran insanlar sözlü iletişime girmiş olurlar. Kimi zaman da sözcük ve cümlelere ihtiyaç duymadan jest ve mimiklerle yani hareketlerle iletişim kurarak duygu ve düşüncelerini ifade ederler bu durumda da sözsüz iletişim kurmuş olurlar. Teknolojinin ve bilimin gelişmesi ile de iletişim olanaklarında mesafenin pek bir önemi kalmamıştır.

Duygu ve düşüncelerini sürekli ifade etme ihtiyacı duyan insanlar için iletişim oldukça önemlidir. Hatta öyle ki; insanlar iletişim kurduklarında birbirlerini etkilerler ve etkileşim içine girmiş olurlar. Bu nedenle iletişim tüm canlılar için vazgeçilmez bir olgudur.

İletişimle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bizlere Yazabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.