İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Sıradışı Tasarım

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sıradışı tasarım yapıldı. Gören herkesin beğenerek izlediği ve herkesin ölümsüzleştirmek için önünde resim çektirdiği güzel bir tasarımı hayata geçirdiler. Ülkemizde kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla, müdürlük binasının duvarını kitap desenleriyle donatarak adeta koca bir kütüphane oluşturdu.

Mersin Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarında hizmet veren İl Milli Eğitim Müdürlüğünün dış duvarları kitap figürleriyle benzendi. Bu dekorasyon vatandaşın oldukça dikkatini çekti. Gören herkes mutlaka kurumun ilgi çekici duvarlarının önünde fotoğraf çeker oldu.

Kurumun duvarlarında ‘100 temel eser’i anlatan kitap örnekleri resmedildi. Kitap figürleri ile dolu duvarlar ayrıca vatandaşa bir mesaj niteliği taşıyor. İnsanları kitap okumaya sevk eden bu çalışma için çoğu kimse bizzat milli eğitim müdürlüğüne gidip şükranlarını bildirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, bu çalışma sayesinde pek çok insana kitabın önemini anlattıklarını ve kitap okumanın çok güzel bir faaliyet olduğunun önemini vurguladıklarını dile getirdi. Az okuyan bir toplum olduğumuz gerçeğini değiştirmek adına insanları kitap meraklısı olma yolunda ilerlemeleri için yapılan özverili bir proje olduğunu da sözlerine ekledi. Bu proje ile halkımızın 100 temel esere ilgi duymasını sağlamayı, kitabı hayatlarının odak noktası yapmayı hedeflediklerini de belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.