İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Ne Zaman

İl içi yer değiştirme başvuruları ne zaman hakkında bilgi kısaca

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme yapması için başvurular dün başladı. Öğretmenler Temmuz 2014 isteğe bağlı yer değiştirmeler için 25 Temmuz’a kadar başvuruda bulunabilecek. Bu başvuruların en geç 4 Ağustos’a kadar sonuç vermesi ve atamaların yapılması bekleniyor.

Temmuz 2014 il içi yer değiştirme başvuruları içi Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı duyuruda 21-25 Temmuz arası başvuru süresi verildi. Atamaların 4 Ağustos’a kadar bir sonuca bağlanması bekleniyor.

Birçok tartışmaya konu olan il içi atamalar 6 Mayıs 2010’da Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik uyarınca yapılacak. Öğretmenler ise mağdur durumda kalmak istemiyor. Atamalarla her zaman gündemde olan MEB öğretmenleri mağdur etmeden sistemli bir atama gerçekleştirebilecek mi, bunu önümüzdeki günler gösterecek.

İl içi atama isteyecek olan öğretmenlerin MEB’in yayınladığı başvuru kılavuzunu okumasında fayda var. Kılavuza göre zorunlu hizmetini yerine getirmiş, sağlık ve eş durumu nedeniyle zorunlu hizmeti ertelenen veya muaf tutulan öğretmenlerden 30 Eylül 2014 tarihinde 3 yıllık çalışma hayatı bulunanlar il içi yer değiştirme için başvurabilecek.

İl içi yer değiştirme başvurusunda öğretmenlerin 25 eğitim kurumu tercih hakkı bulunuyor. İl içi yer değiştirmeler hizmet puanı yüksek olan öğretmenlerden başlanarak yapılacak ve öğretmenlerin atamaları gerçekleştirilecek. Ataması yapılan öğretmenlerin de ilişiklerinin kesilmesi işlemleri 6 Ağustos 2014’te başlayacak.

 

İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Ne Zaman Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.