İbrahim Yazıcı Kimdir

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, tedavisinin sürdüğü hastanede hayatını kaybetti.

Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nadir Şener, hastane meydanında yaptığı açıklamada, İbrahim Yazıcı‘nın pazar günü kendilerine kalp durması sonucu geldiğini ve ciddi bir yoğun bakım sürecinden geçtiğini ifade etti. Yapılan tüm müdahalelere rağmen yazıcıyı hayata döndüremediklerini ifade eden Şener, başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm Bursaspor camiasına baş sağlığı diledi.

İbrahim Yazıcı

İBRAHİM YAZICI KİMDİR

Bursa şehrinde 1948 yılında dünyaya gelen İbrahim Yazıcı, halk arasında iş adamı, siyasetçi ve spor adamı kimliğiyle tanınıyordu. Yazıcı Turizm Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren ve 3 otel sahibi olan Yazıcı, Doğru Yol Partisi’nden (DYP) 20’nci dönemde Bursa, 21’inci dönemde Muğla milletvekili olarak mecliste görev almıştı. Merhum İbrahim Yazıcı 2 çocuk babasıydı.

İki çocuk babası ve evli olan İbrahim Yazıcı, Bursaspor’da yöneticilik ve başkanlık görevlerini  de yerine getirdi.

Yazıcı, Cavit Çağlar’ın başkan olduğu 1985-1986 yıllarında Bursaspor yönetiminde görev yaptı. Yine o sezon Bursaspor, şimdi Ziraat Türkiye Kupası adıyla bilinen Federasyon Kupası’nı müzesine götürmüştü.

Bursaspor Kulübünde yöneticilik görevini, 1988 yılında bu sefer başkan kimliğiyle üstlenen Yazıcı, 1989-1990, 1990-1991, 1991-1992 sezonları boyunca görevini devam ettirdi ve özellikle tesisleşme yolunda önemli mesafeler katetti. Bu dönemde Vakıfköy Tesisleri’nde düzenlemeler yapıldı ve antrenman sahaları ışıklandırıldı.

Yazıcı, 2007’deki kongrede yeniden başkanlığa seçildi. Yeşil-beyazlı takım, Yazıcı’nın ikinci başkanlık döneminde, tarihinin en önemli başarılarına imza attı.

Bursaspor, 2010 yılında yıllardır süregelen belirli takımların hegemonyasına son verip Spor Toto Süper Lig şampiyonluğunu kazanarak, bu başarıyı dört büyüklerden sonra elde eden ilk takım unvanını kazandı. Yeşil-beyazlılar, 2010-2011 sezonunda Şampiyonlar Ligi gruplarına üç büyüklerden sonra katılan ilk takım olma özelliğini de kazanmış oldu.

Takımın, Yazıcı dönemindeki öteki önemli başarıları arasında, UEFA Avrupa Ligi gruplarında mücadele etmesi ve 2012 yılında Ziraat Türkiye Kupası’nda final oynaması da yer almaktadır.

Başkan İbrahim Yazıcı için Bursaspor Özlüce tesislerinde 9 Mayıs Perşembe günü tören tertip edilecek. Yazıcı, Bursa Ulu camide kılınacak öğle namazına müteakiben defnedilecek.  İbrahim Yazıcı kimdir konusunda kısaca bilgiler vermeye çalıştık.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.