Hızlı ve Kolay Pasaport Başvurusu Yapma

Hızlı ve Kolay Pasaport Başvurusu Yapma hakkında bilgi kısaca.

Acil pasaport ihtiyacı olan vatandaşlara yardım olması amacıyla konu ile ilgili bir çağrı merkezi oluşturan Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı, acil olarak yurtdışına çıkması gerekenlere ve pasaport almak için beklemek istemeyenlere bir alternatif oluşturmuş durumda. Eskiden herkes “http://www.epasaport.gov.tr” adresinden randevu alarak pasaport başvurusunda bulunuyordu. 

Acil doldurması gerekenler de hemen emniyet müdürlüğüne gidip acil başvuru formu doldurmak suretiyle işlemi devam ettiriyordu fakat bu bile uzun olabiliyordu. Şimdi ise Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde acil pasaport ihtiyacı durumları için telefon numaraları yayınlandı ve vatandaşlar bu numaraları arayarak işlemlerini yaptırabilecek. 

Kamuoyu duyurusunda “Pasaporta acil ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yönelik ‘0 312 462 91 46 – 0 312 462 91 47’ numaralı telefon numaralarının olduğu çağrı merkezi oluşturulmuştur.”  ifadeleri yer aldı.

acil-pasaport

Acil Pasaport Çıkartmak Hakkında Yorum Yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.