Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez İle İlgili Kompozisyon

İnsanların günlük hayatta ne kadar çok amacı olursa insanlar o kadar çok başarılı olurlar. Yapılan iş önemli olmasa da amacın ne olduğu ve ne derecede olduğu insanların başarılı olması için gerekli olan ilk faktördür.

Kendine güvenen ve bir işi yapabileceğine inanan bir kişi belirli bir amacı ya da idealleri olan bir kişidir. Örneğin; proje ödevi olan bir öğrenci araştırma yapmadığı sürece ya da bir arkadaşından yardım istemediği sürece kısacası bu ödev için kollarını sıvamadığı sürece o ödevi bitirip öğretmenine teslim edemeyecektir. Belki de eğer bu öğrenci ön araştırma yapıp arkadaşlarına danışmış olsaydı ödevinin kolay olduğunu görüp ödevini kısa sürede bitirebilirdi. Öğretmen ise bu öğrenciye “Ödevini neden yapamadın?” sorusunu sorduğunda öğrenci verecek bir cevap bulamaz çünkü aslında ödevi yapmak onun için bir amaç değildi ve bu nedenle de hiç kimse ona yol ve yöntem gösterememiştir. İşte bu nedenle de “Hedefi olmayan gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez.” sözü kullanılmaktadır.

İnsanlar eğer hayatları boyunca başarılı olmak istiyorlarsa kendilerine sürekli hedefler koymalıdırlar ve bu hedefler doğrultusunda da gerek yardım alarak gerekse araştırmalar yapıp yönünü bularak çalışmalıdırlar ancak bu şekilde başarıyı yakalayabilirler.

Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez Kompozisyon Örneğimize Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.