Hangi Okullara Tablet Dağıtılacak 2017 Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi, “Bire Bir Öğrenme’’ projesi kapsamında bu yıl 6’ncı sınıf öğrencisi 27 bin 180 kişiye tablet bilgisayar dağıtacak

Hangi Okullara Tablet Dağıtılacak 2017 Devam Ediyor
 • 15.02.2017

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu: – “Türkiye’nin silikon vadisi olacak Bilişim Vadisi ile dünyanın geleceğinde artık söz sahibi olmak istiyoruz. İnanıyorum ki geleceğin dahileri bizim çocuklarımız olacaktır. Kocaeli’nin, Türkiye’nin ve hatta dünyanın geleceğinde bugün bilgisayar verdiğimiz yavrularımız büyük rol oynayacaklardır”. Peki hangi okullara tablet verilecek?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilişim Vadisi’nin altyapısını oluşturan ve 7 yıl önce başlatılan “Bire Bir Öğrenme’’ projesi kapsamında 27 bin 180 altıncı sınıf öğrencisine tablet bilgisayar dağıtacak, projeden yararlanan öğrenci sayısı böylece 190 bine ulaşacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  yaptığı açıklamada, 6 yıldır verilen bilgisayarlarla kentteki çocukların geleceğine dev bir yatırım yaptıklarını ve projenin ülke açısından çok önemli bir değere sahip olduğunu belirtti.

“Artık bilişim çağındayız. Eğitim için gerekli olan araç-gereçler de değişti.”

Türkiye’nin çok hızlı bir şekilde değiştiğini ve geliştiğini, internet, yazılım, donanım ve sosyal medya üstüne adeta başka bir evren kurulduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, “Artık bilişim çağındayız. Eğitim için gerekli olan araç-gereçler de değişti. Kara tahtalar bile akıllandı, akıllı tahta oldu. Biz de kentimizde yaşayan çocuklarımızı bu teknolojik devrimden ayrı tutamazdık. Bir eğitimci olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin dünya ülkelerindeki kendi yaşıtlarıyla rekabet edebilmeleri ve geleceğin dünyasında söz sahibi olabilmeleri için kolları sıvadık. Çağın bütün imkânlarını geleceğimiz olan çocuklarımıza sunmak, bilim ve teknolojinin nimetlerini eğitimle birleştirmek amacıyla 6 yıl önce ‘her öğrenciye bir bilgisayar kampanyası başlattık” şeklinde konuştu.
Bu yıl dağıtacakları 27 bin 180 tabletle birlikte bugüne kadar 189 bin 761 öğrencinin hayallerini gerçeğe dönüştürmüş olacaklarını belirten Karaosmanoğlu, şunları kaydetti:

”Türkiye’nin silikon vadisi olacak”

“Kentimizin ve ülkemizin geleceğine, kısacası teknolojiye ve bilime yatırım yapıyoruz. Öğrencilerimizin ara sıra değil, ihtiyaç duydukları her an ellerinin altında bilgisayar bulunmasını sağlamış oluyoruz. Diğer taraftan, Kocaeli’yi bir eğitim ve bilim kentine dönüştürme çalışmalarımız devam ediyor. Bilgi Evlerimizle, Sekapark Bilim Merkezimiz ile ve Türkiye’nin silikon vadisi olacak olan Bilişim Vadisi ile dünyanın geleceğinde artık söz sahibi olmak istiyoruz. İnanıyorum ki geleceğin dahileri bizim çocuklarımız olacaktır. Kocaeli’nin, Türkiye’nin ve hatta dünyanın geleceğinde bugün bilgisayar verdiğimiz yavrularımız büyük rol oynayacaklardır. Buna yürekten inanıyorum.”

Türkçe klavye kullanılan tablet bilgisayarların dağıtımı, 13 Şubat Cumartesi günü saat 10.30’da Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. halit dedi ki:

  lütfen acil devteşti imam hatip orta okuluna tablet dağıtılsın çanta yırtılıyor ağır oluyor

 2. Muhammed dedi ki:

  Tevfik İleri Ortaokuluna Ne Zaman Dagıtılıcak
  Ankara Çankaya Tevfik İleri Ortaokulu….

 3. haticenur dedi ki:

  Slm ben samankaya sehit suleyman solak ortaokulunda okuyorum ne zaman tablet dagktilacak

 4. Anonim dedi ki:

  Çantam en az 8 kg acil diyarbakır/yenişehire gelsin

 5. ela dedi ki:

  arkadaşlar biliyorsunuz okulun açılmasına 1.5 ay kaldı 9.sınıflara ne zaman tablet verilecek yada bu yıl verilecekmi bilgisi olan varmı size ne zaman verildi

 6. Teoggg dedi ki:

  Mersin toroslar selçuklar ortaokuluna da tablet dağıtılsın lütfen

 7. Hatice dedi ki:

  Çocuğum ANKARA YENİMAHALLE ATATÜRK ORTAOKULU 5. sınıfa gidiyor ve çantası bazı günler o kadar ağır oluyor ki anlatamam. Hele havalar yağmurlu ve karlı olduğu zaman çocuklar derse girene kadar çantalarını sırtında taşıyor ve sırt ağrıları oluşuyor. Lütfen okulumuza tablet dağıtılsın da çocuklarımız derse yorgun girmesin.

 8. çantam 5 kilo abartısız dedi ki:

  Ankara Yenimahalle okuluna acil tablet dağıtılsın

  1. Merve Bağcı dedi ki:

   Aynen benimki 6 kilo felan oluyor

 9. Emin-Sama dedi ki:

  bursada 9. sınıflara ne zaman gelcek

 10. İsmet Yılmaz dedi ki:

  Çocuklar tabletler 23.12.2016 tarihinde verilecektir.Tüm illere ve ilçelere dağıtılması hedefleniyor.

  1. Eyüp dedi ki:

   Yukarı Gökdere Mustafa Köklü İlkoluna da dağıtılacak mı?

 11. İLYAS dedi ki:

  Arkadaşlar ebada duyuru tabletlere ayın 5 i cuma günü dağıtmaya başlıyacaklar

 12. salim dedi ki:

  125. orta okuluna tablet dağıltılsın esenler nine hatun mahallesi lutfen lutfen lutfen

 13. Cool kişilik dedi ki:

  adana ortaokullarına ne zmn verilcek

 14. AYŞE AYDIN dedi ki:

  Acaba bursa gemlik teki ortaokullara ne zaman tablet dağıtılacak söyler misiniz??

 15. Ayşe dedi ki:

  Yaşasın Fatih belediye Başkan’ı Mustafa demir

YORUM YAZ