Güzel Türkçemiz ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda güzel Türkçemiz ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Türkçe, tarihte en kadim dillerden biridir. Türklerin sürekli olarak devlet kurması dilin farklı coğrafyalardan etkilenmesini sağlamıştır. Türkler tarih boyuna birçok alfabe de değiştirmiştir. Türkçe, yazıldığı gibi okunan, okunduğu gibi yazılan bir dil olarak kullanılmaktadır.

Türkçemizde yabancı dillerin etkisi de bulunmaktadır. Arapça, Farsça, İngilizce, Fransızca dilinden birçok kelime dilimizde bulunmaktadır. Türkçeyi güzel konuşmak ve yazmak için özel çalışmalar yapmak gerekir. Türkçe derin bir dildir. Her kelimenin farklı anlamları bulunabilir.

Güzel Türkçe konuşmak ve yazmak için imla kurallarına dikkat etmek, yazım kurallarına dikkat etmek, yazım kılavuzlarını incelemek, kelime yapılarını bilmek, cümle yapılarını bilmek gerekir. Türkçe dilinin kendine has yazım kuralları da bulunmaktadır.

Türkçenin yabancı kelime istilasından kurtulması gerekir. Bunun için Türkçe karşılığı olan ama hala yabancı kelime karşılığı kullanılan kelimelerin dilimizden uzaklaştırılması gerekir. Toplum tarafından benimsenen ve kullanılmaya devam eden kelimelerin de kullanılmaya devam edilmesine izin verilmesi gerekir.

Dilimize ait sözlüklerin sürekli olarak güncellenmesi ve kök yapılarının etimolojik olarak da incelenmesi gerekmektedir. Sözlük çalışmalarının yapılması dilin güncel olması, sürekli diri kalması anlamını taşımaktadır. Sözlük okuma alışkanlıklarının edinilmesi gerekir.Güzel Türkçe konuşmak ve yazmak için sözlük çalışmaları ve araştırmaları yapmak gerekir. Türkçe çok güzel bir dildir.

Güzel Türkçemiz ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.