Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Başvuru Şartları 2014

Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Başvuru Şartları 2014 hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

MEB yetkililerince illere yollanan yazıda güzel sanatlar ve spor liselerine öğrenci alımı ile ilgili esaslardaki düzenlemeler duyuruldu. Bu genelgeye göre öğrenci seçerken yeteneğe ek olarak öğrencini notları da önemli olacak. Öğrenci seçerek yetenek yüzde 70 etkili ilen yüzde 30 akademik başarıya bakılacak.

İmam hatip ve ortaokulların sekizinci sınıfını tamamlayan öğrenciler 16-27 Haziran tarihlerinde istedikleri alanda güzel sanatlar ve spor liselerine öğrenim belgesi, dilekçe ve fotoğraf götürerek başvurabilecek. Zamanında belgeler verilmez ise başvuru yapılamayacak.

Başvuran öğrenciler için okulların müdürleri sınav belgesi hazırlayacak ve listeler 30 haziran – 4 temmuz tarihlerinde okullarda ve internette yayınlanacak.

Öğrenci seçimi ile ilgili yetenek sınavı bölümlerde 7-11 temmuz tarihlerinde tek basamakta yapılacak. Başkanlığını okul müdürünün yaptığı komisyonlar ve alan öğretmenleri, uzman akademisyenler sınavda görevli olacak.

Yetenek sınavında 50 puan barajını geçebilen öğrenciler başarılı sayılacak.

Sıralama sonucunda bölümlere göre belirlenen kontenjanlara göre asil ve yedek listeler asılacak. 11 temmuz günü mesai sonuna kadar listeler okullarda ve internette yayınlanacak, kayıt hakkı elde eden öğrenciler 14-18 temmuz tarihlerinde kayıt yapabilecek.

Kesin kayıt tarihleri bitince açık kontenjan olması halinde yedek listedeki öğrenciler puan sırasına göre yerleştirilecek.

images

Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Başvuru Şartları Nelerdir hakkında yorum yapabilirsiniz. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.