Güvenli Geçiş Yerleri Yoksa Karşıdan Karşıya Nasıl Geçilir

Güvenli geçiş yerleri yoksa karşıdan karşıya nasıl geçilir hakkında bilgi kısaca

Karşıdan karşıya doğru şekilde geçmenin önemi büyüktür. Karşıdan karşıya geçerken doğru hareketler yapıldığında herhangi bir kazaya neden olunmamış olur.

Yayaların uyması gereken öncelikli kurallar karşıdan karşıya geçiş kurallarıdır. Karşıdan karşıya geçerken güvenli geçiş yerlerinin kullanılması önceliklidir. Ancak geçiş için güvenli bir yer yoksa yayaların çok daha dikkatli olmaları gerekir. Bazen trafikte karşıdan karşıya geçmek için güvenli geçişler bulunmaz. Bu yetersizlikten dolayı yayalar karşıya geçerken yolları kullanmak durumunda kalabilir. Karşıdan karşıya geçmek için yolu kullanmak zorundaysanız uymanız gereken bazı kurallar var.

Soldan gelen arabaları dikkatle takip edin. Yolun boşalmasını bekleyin ve aceleci davranmayın. Aceleci davranışlarda kazalar gerçekleşebilmekte ve kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. İlk şeritten güvenle geçtikten sonra diğer taraftan gelen araçları da kontrol edin. Gelen araçla aranızda çok fazla mesafe varsa sakin bir şekilde karşıya geçebilirsiniz. Ancak panik yapmayın ve yere düşmeyin.

Güvenli geçiş yerleri bulunduğunuz noktaya yakınsa biraz yürümekten kaçınmayın. Bu sayede güven içinde karşıdan karşıya geçebilirsiniz. Sorumsuzca ve aceleci davranırsanız kendinizi tehlikeye atmış olursunuz.

7297

Güvenli Geçiş Yerleri Yoksa Karşıdan Karşıya Nasıl Geçilir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.