Günümüzdeki Hoşgörü Anlayışı Örnekleri

Günümüzdeki hoşgörü anlayışı, günümüzdeki hoşgörü anlayışının kanıtları konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Herhangi bir durumda haklı da olunsa karşıdaki kişiye karşı anlayışlı davranmak ve öncelikle o durumun şartlarını anlamak hoşgörülü davranmaktır.

Osmanlı Devleti zamanında da çok fazla hakim olan hoşgörü kavramı, günümüzde de hala varlığını sürdürmektedir. Çünkü hoşgörülü olmak, hem ülkeler arasındaki hem de kişiler arasındaki ilişkileri daha da kalıcı hale getirmektedir. Bu nedenle hoşgörülü ve yardımsever bir millet ya da aynı şekilde hoşgörülü bir millet ya da bir kişi olmak oldukça önemlidir.

Günümüzdeki hoşgörü anlayışı örnekleri;

– 23 Nisan çocuk bayramı şenlikleri ülkemizin her yerinde büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. 23 Nisan çocuk şenliklerinde dünyanın her köşesinden misafir çocuklar ülkemize gelirler. Diğer ülkelerden gelen bu küçük misafirler milletimiz tarafından en iyi şekilde ağırlanır ve dil,din, rık ayrımı kesinlikle yapılmaz.

– Turizm açısından Türkiye oldukça ilgi çekici bir ülkedir. Bu nedenle ülkemize çok fazla turist ziyaretçi gelmektedir. Her ne kadar istisnai durumlarla karşılaşılsa da genellikle ve büyük ölçüde ülkemizdeki insanlar farklı dil konuşmalarına ve farklı kültüre sahip olmalarına rağmen turistlerle en iyi şekilde ilgilenmektedir.

– Hoşgörülük sadece ülkeler arası ilişkilerde değil kişiler arasında da olmalıdır. Mesela, otobüslerde yaşlı bir teyzeye ya da amcaya, hamile bir bayana ya da sakat bir kişiye yer vermek örnek bir hoşgörü davranışıdır.

Günümüzdeki Hoşgörü Anlayışına Örnekler Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.