Güneş İle İlgili Kompozisyon

Dünyamız bizim yaşadığımız bir gezegendir ve şuan her ne kadar günümüzde Mars’ta yaşam olup olmadığı tartışılsa da şuan yaşam olan tek gezegen Dünya’dır.

Dünya, hem kendi etrafında hem de güneşin etrafında döner ve bu hareketleri sonucunda gece ve gündüzler, mevsimler ve seneler meydana gelir.

Güneş ışınları aynı zamanda insanlar başta olmak üzere tüm hayvanlar ve bitkiler için önemli bir doğal kaynaktır. Çünkü güneş ışınları sayesinde insanların kemik gelişimleri daha sağlıklı olur ve yeterince güneş ışını alan kişiler de kolay kolay hasta olmazlar. Bitkiler ise fotosentez yapıp oksijen üretebilmek gerek duyarlar.

Günümüzde bir çok alanda bir çok olay ve durum için atasözleri söylenmiştir. Bu atasözlerinden “Güneş girmeyen eve doktor girer.” atasözü de aynı şekilde güneşin önemini ve değerini bizlere açıklamaktadır. Çünkü eğer bir eve güneş girmiyor ise eğer bir insan yeterince güneş ışını almıyorsa çok sık hasta olur ve doktora gitmek zorunda kalır. Bu nedenle güneş biz canlılar için oldukça önemli bir doğal kaynaktır.

Güneş İle İlgili Kompozisyon Kısa Örneği İçin Yorum Kısmından Hemen Yorumlarınızı Yazın. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.