Gümüş Parlatma Yolları

Gümüş parlatma yöntemleri nelerdir, gümüş parlatma yolları

Gümüş Nasıl Parlatılır

Günlük hayatımızda, gümüşlerinizi parlatmak için kullanılan pek çok farklı yöntemden bahsedebiliriz. En yaygın olan yöntem  gümüş cilası kullanmaktır. Parlatmak istediğiniz gümüşünüz üzerine, bir miktar cila sürdükten sonra,   küçük yumuşak bir havlu ya da pamuklu kumaş ile cilayı gümüşünüz  üzerine yaymalısınız. Bu işlemi yaparken de dairesel hareketler uygulamak gerekir. Bütün cilanın yayılmasının ardından, temiz bir bez ile cilasız olarak son parlatmayı yapabilirsiniz.

gümüş çatal bıçak kaşık

Başka bir yöntem de diş macunu kullanmaktır. Parmaklarınız arasına sürerek ezdiğiniz bir miktar diş macununu, gümüşünüz üzerine ovalamak suretiyle yayabilirsiniz. Yayma işlemi sonunda, gümüşünüzü bol miktarda suyun altında bekleterek durulamalısınız.  Bu yöntemle de gümüşünüz eski haline dönecektir.

Peki gümüşlerinizdeki  lekelerden kurtulabilir misiniz? Bunun için de şu yöntemi öneriyoruz:  İkişer yemek kaşığı tuz ve kabartma tozunu bir kasede karıştırın.  Bu karışımı da bir kaba dolduracağınız kaynar suya ekleyin. Keseceğiniz bir parça alüminyum folyoyu, lavabonuzun dibine bırakın. İnatçı lekelere sahip gümüşlerinizi kaynar suya bırakıp, beş dakika kadar beklettikten sonra çıkararak kurulayın.

Gümüş Parlatma Pratik Yöntemleri İle İlgili Sizler de Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.