Google Helpouts Nedir

Google Helpouts Nasıl Kullanılır, Google Helpouts Nedir Bu Servis Hakkında Bilgi verelim.

Bir konu hakkında bilgi edinmek için en güzel yöntem uzmanına danışmaktır.  Google, bu kapsamda bir uygulama geliştir. Uygulamanın adı Helpouts.. Bu uygulamada herkesin ihtisas alanındaki bilgiler bulunmaktadır.

İnternet sayesinde aradığımız birçok bilgiye ulaşabilmekteyiz. Ancak bir konu hakkında bilgi sahibi olmanın en güzel yolu uzmanına danışmaktır. İşte bu sistem ihtisas alanımızla ilgili bir konuyu, bu konu hakkında soruları olan kişilere anlatmak ve bu işten de para kazanmayı hedefliyor. Tecrübe edindiğiniz bu konuları bu konulara ihtiyacı olan kişilere görüntülü bir şekilde anlatmak tamda Helpouts, Google’ın geliştirdiği bu sistemin hedefidir. Bu sistemi Webrazzi’den Buğra Ferah, video esaslı bu temelli uzmanlık alışverişini kaleme aldı. Google+ Hangouts görüntülü konuşma esaslı hizmet veren Helpouts’ta uzmanlar, uzmanlık alanlarına meraklı kişilere bilgilerini daha önce belirledikleri bir ücret karşılığında sunuyorlar. Helpouts sayesinde yaşam daha da kolaylaşıyor.

Google’ın ‘bir hesap bütün Google’ hedefi kapsamında Google hesabı ile sisteme giriş yapılabilen Helpouts’ta müzik, eğitim, yemek ve moda gibi alanların bulunduğu 8 kategori mevcuttur. Bu sistemde hizmet veren uzmanların verdiği bilgiler karşılığında ne kadar ücret istediği, kişinin daha önceki paylaşımları sonucu aldığı yorumlar, verilecek eğitimi anlatan ön video ve uygun olunan tarih yer almaktadır. Google hayata geçirdiği bu hizmet sayesinde sistemde kayıtlı uzmanların ücretli eğitimlerinden %20 komisyon almaktadır. Helpouts, hem daha fazla müşteri kazanmada hemde müşteri güvenini kazanmada büyük önem teşkil edebilir. Helpouts’un ne denli başarı göstereceği sistemde kayıtlı uzmanların sayısı ve kalitesiyle denk bir fonksiyon çizecektir. Google’ın bir hizmeti olması ve sistemde ücretsiz eğitimlerinde bulunması ile hizmetin rağbet göreceği düşünülüyor.

google helpouts

Google Helpouts Servisi Hakkında Düşüncelerinizi Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.