Göle Su Gelene Kadar Kurbağanın Gözü Patlar Anlamı

Hayatta her insanın farklı farklı maddi ve manevi kısmetleri vardır ve bu kısmete ulaşarak insanların hayatlarını daha güzel bir şekilde yaşaması ise insanlara bağlıdır. Çünkü Allah insanlara akıl ve fikir vermiştir ve bu aklı doğru bir şekilde kullanmayı ise biz insanlara bırakmıştır.

Kimi insanlar hayatta her alanda kısmetlidir; zengindirler ya da girdikleri her ortamda bir kısmetleri vardır kimi insanlar ise ya orta halli çalıştıkça kazanırlar ya da işleri hiç rast gitmez ya da tembeldirler bu nedenle de yoksullardır.

Bazı yoksul insanlar bir işe umut bağlarlar, o iş olsun diye çaba gösterirler ve o işin istedikleri gibi olumlu yönde sonuçlanması için umutla beklerler çünkü o iş olumlu olarak sonuçlandığında rahata ereceklerdir ancak kimi zaman olaylar istenilen zamanda gerçekleşmez ve gerçekleşmesi zaman alır bu durumda da bekleyiş içinde olan insanları zorluklar hatta belki de yoksulluklar içinde manevi olarak can çekiştirir. İşte böyle durumlar için “Göle su gelene kadar kurbağanın gözü patlar” atasözü sıkça kullanılmaktadır.

Göle Su Gelinceye Kadar Kurbağanın Gözü Patlarmış Atasözünün Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.