Genel Sağlık Sigortası Borç Affı 2014

Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu Affı Geliyor

GSS yani Genel Sağlık Sigortası borç affı 2014 ocak ayında uygulanacak. Milyonlarca kişinin genel sağlık sigortası borçları af kapsamına alınarak silinecek.

Yeni yılın gelmesiyle birlikte genel sağlık sigortası borçları affa tabii olacak.  SGK çalışmaları başlattı. Ocak’ta 8 milyar liralık birikmiş borç silinecek.

2012 yılında başlatılan Genel Sağlık Sigortası dahilinde kişiler devlet ve üniversite hastanelerinden ücretsiz, özel hastanelerden ise belli bir miktar fark ödeyerek faydalanmak amacıyla primlerini ödemeye tabii tutulmuştu. Ancak bu primlerini pek çok kişi ödeyemedi. Prim borçlarını ödeyemeyen kişilere sevindirici bir haber geldi. Yeni yıllar birlikte 18 yaşını aşmış ancak hem çalışmayan hem öğrenci olmayan kişilerin bu borçları silinecek.  Çalışma Bakanlığı’nın düzenlediği torba yasa taslağında yer alan çalışma sonucunda 4 milyon kişinin prim borcu affa tabii olacak. Toplamda 8 milyar liralık birikmiş borç silinmiş olacak.

HASTANELER KURULACAK

GSS primleri dahilinde devletin eline 8.5 milyar lira gelir geçmesi gerekiyordu. Ancak SGK şu zamana kadar yalnızca 300 milyon lira civarında gelir elde etti. Yeni yılla birlikte hayata geçecek affın ardından yeni hastaneler kurulacak. Af sonrasında halk prim borçlarına yeni başlamış gibi ödemeye başlayacak.

Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu

Genel Sağlık Sigortası Borç Silinecek, Genel Sağlık Sigortası Borçları Affı Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

8 yorum

  1. ben gelır testi yapmadıgım ıcın bana 2.117 tl borc çıkarmışlar ve ben hastayım doktura bıle gıdemıyorum ne yapam gerkıyor, benım hıc bır yerde çalısmıyorum hastayım cünkü ALLAH RIZASI icin bana yardım edın((((

  2. Bu resmen soygunculuktan başka hiçbir şey değil.Bu kanunu hazırlayıp öne sürüp altına imza atanlar hiç düşünmorlar mı bu insanlar bu parayı nasıl ödeyecekler?Arkadaşlar bence bu yazıyı okuyan herkes şikayet dilekçesini hazırlasın.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.