Ask Fm Neden Kapatıldı Açılmıyor

Ask fm neden kapatıldı açılmıyor hakkında bilgi kısaca

Geçtiğimiz dönemde Twitter ve Youtube’a erişimin engellenmesinin ardından Ask fm de engellendi. Soru sorma sitesi olarak işlev gören Ask fm’in dünya çapında binlerce kullanıcısı bulunmaktadır.

Ask.fm’in binlerce kullanıcısı şu an erişim engeline takılmış durumda. Soru sorma sitesi olarak kullanılan ask fm genç yaştaki kullanıcıların daha çok ilgisini çekiyor. Kullanıcılar sormak istediği soruları birbirlerine sorarak eğlenceli zaman geçiriyorlar. Ancak Türkiye üzerinden Ask.fm’e girişin 2 Haziran 2014 gecesinde engellenmesiyle kullanıcılar artık ask fm’e erişememekte.

Kullanıcıların kafasında birçok soru işareti bulunuyor. Kullanıcılar erişimin neden engellendiğini merak ediyor. Erişimin engellenmesinin sebebi TİB’in aldığı karar. Bu karar doğrultusunda 2 Haziran 2014’te Ask fm’e giriş engellendi.

Kullanıcılar erişim sağlamak için DNS ayarlarını değiştiriyor. DNS ayarlarını değiştirmeyen kullanıcıların siteye girdiklerinde gördüğü mesaj ise şöyle:

Telekomünikasyon iletişim başkanlığı tarafından 5651 Sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (ask.fm) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 02/06/2014 tarihi ve 490.05.01.2014.-101528 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

Sitenin TİB tarafından yasaklanmasının ardından konu ile ilgili açıklama yapılmadı. Kısa süre önce kapatılan Youtube için de bugünlerde açma kararı alındı ve erişimin kısa süre içinde sağlanması bekleniyor.

Ask.Fm_

Ask Fm Neden Kapatıldı Açılmıyor Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.