Fen ve Anadolu Liseleri Boş Kontenjanları

SBS yerleştirme ve yedek yerleştirme işlemleri de sona erdi. Ancak binlerce kontenjan yine boş kaldı. Hem de en iyi okullarda. Hem de kapıda yüz binlerce öğrenci beklerken.Hem de o okullara girenlerden çok daha fazla puanı olanlar varken. Anadolu liseleri ve fen liselerinde binlerce kontenjan şu anda boşta kaldı. Şimdi Milli Eğitim Bakanlığının yerleştirme işlemlerindeki bu hatasını telafi etmesi bakımından boş kalan bu kontenjanlara tekrar yerleştirme yapması gerekir. Eokul-meb.com olarak gördüğümüz manzara pek de iç açıcı değil. Yüksek puanlı binlerce öğrenci yerleşemezken bu kadar kontenjanın boş kalması akıl kârı değildir.

sbs boş kontenjanlar

MEB umarız bu hatasını en kısa zamanda telafi eder ve bu boş kontenjanları doldurur. Eğitim yazarı Sayın Abbas Güçlü’ye gelen sitem dolu e-maillerde durum daha net ortaya çıkıyor. İşte 14 Eylül 2012 tarihi itibariyle Fen Liseleri boş kalan kontenjanlar ile Anadolu liseleri boş kalan kontenjanlar sayısı ile velilerin sitemleri :

İşte bazı okullardaki boş kontenjanlardan bazıları:

 

Cağaloğlu Anadolu Lisesi              27

İstanbul Lisesi   4

Galatasaray Lisesi            Doldu

Nişantaşı Anadolu Lisesi               40

Ankara Atatürk Lisesi     2

Haydarpaşa Lisesi            24

Beyoğlu Anadolu Lisesi 11

Kabataş Erkek Lisesi (İng.)           22

Kabataş Erkek Lisesi (Alm.)         12

Bahçelievler Anadolu Lisesi        2

Beşiktaş Anadolu Lisesi 47

Şehremini Anadolu Lisesi            14

İzmir Atatürk Lisesi         1

Bornova Suphi Koyuncuoğlu A.L.             19

Bornova Anadolu Lisesi                (İng.)     10

Bornova Anadolu Lisesi                (Frans.)                6

Bornova Anadolu Lisesi                (Alm.)   12

Yunus Emre Anadolu Lisesi (Alm.)           9

Yunus Emre Anadolu Lisesi (İng.)             2

Cihat Kora Anadolu Lisesi            15

Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi      12

 

***

Velilerin isyanı

Sayın Abbas Güçlü,

 

Dünkü yazınızda da belirttiğiniz gibi, MEB boş kalan kontenjanların ne olacağına dair bir açıklama yapmadan bu akşam saat 19.00 itibariyle yedek yerleştirme linkini kapattı. Saat 18.00’de kızımın tercih listesinde olduğu için görebildiğimiz okulların boş kontenjanlarını not aldım ve size aşağıda gönderiyorum. Bu okullar, Türkiye genelinde en üst sıradaki 6 Anadolu Lisesi. Pek çok öğrenci bu okullara girebilmek için ciddi emek harcadı, çocukluklarının en güzel üç senesini yaşayamadılar. Ama bu okullarda ne yazık ki hayret verici sayıda boş kontenjan var.

 

İstanbul Lisesi: 4

Kabataş Erkek Lisesi (İngilizce): 22

Kabataş Erkek Lisesi (Almanca): 12 (Okulun %20’si boş)

Kadıköy Anadolu Lisesi: 32

Hüseyin Avni Sözen: 21

Burak Bora: 36

 

Bu durum yedek yerleştirme sisteminin yavaş işleyişinden ve süresinin kısa olmasından kaynaklandı. Açıklandığı günden sonra 3 gün kayıt hakkı verilen yedek adaylardan kayıt olmayacaklar, bu durumu dilekçe ile bildirmediğinden 4 gün boyunca yerlerini işgal ettiler. Tabii bildirenler de oldu. Sonuçta ikinci 4 günlük beklemenin sonunda da 12 Eylül akşamı sistem kapandı. Geçen sene bu süre 3 hafta idi. Bu kısa süreden dolayı, geçen sene 124. yedeğin yerleştiği İstanbul Lisesi’ne bu sene 88. yedek olan kızım yerleşemedi. Bunun böyle olacağı geçen hafta Çarşamba günü neredeyse belli oldu. Ancak MEB hiçbir önlem almadı. Asıl kayıtlarının bu kadar geç başlaması ve ardından yedek yerleştirme sisteminin bu kadar arızalı işlemesi, ister beceriksizlik olsun, ister kötü niyet olsun, hazmedilebilecek gibi değil.

Bunun yanı sıra bir de çift kayıtlar söz konusu oldu. Hem özel okula hem de Anadolu Liseleri’ne kayıt yaptıran velilerin büyük bir kısmı, ne yazık ki yedek yerleştirme döneminde gerekli hassasiyeti göstermeyip, kararlarını verip kayıtlarını birinden aldırmadılar. Bu öğrenciler hem özel okullarda, hem de Anadolu Liseleri’nde yer işgal ettiler. Eğer özel okulda kalma kararı aldılarsa, şimdiden sonra Anadolu Liseleri’nden kayıtlarını sildirmek zorunda kalacakları için, söz konusu boş kontenjanlar daha da artacak. Buna bir örnek İstanbul Lisesi’nde oldu. Yedek sistemin döngüsü kapandıktan sonra, 13 ve 14 Eylül günlerinde 4 öğrenci İstanbul Lisesi’nden kaydını aldı. Ama tabii 63 olan yedek sırası yükselmedi. 64, 65, 66 ve 67. sıradaki yedek öğrencilerin psikolojilerini çok iyi tahmin ediyorum. Sonradan kayıt alıp kontenjan açan bu öğrencilere haklarını herhalde helal etmeyeceklerdir. Biz de etmiyoruz. Sesimizi duyurmanız dileğiyle saygılar sunarım.

 

BU KONUDAKİ BİLGİLERİ LÜTFEN BİZİMLE PAYLAŞIN.

HANGİ OKULDA KAÇ BOŞ KONTENJAN GÖRÜNÜYOR BİZE BİLDİRİN Kİ, KAMUOYU İLE PAYLAŞALIM

OLAYIN VAHAMETİ  DAHA DA ORTAYA ÇIKSIN !!!

***

*****

Merhabalar,

OGES’ten son anda aldığım sonuçlara göre, kardeşimin yedek listelerinde olduğu İstanbul Anadolu Lisesinde 37 boş kontenjan bulunmaktadır. Aynı şekilde E.C.A Elginkan Anadolu Lisesinde de 25 boş kontenjan bulunmaktadır. Bu boş kontenjanlara rağmen  M.E.B’in duyarsızlığı sebebiyle bu okullara kayıt yapamamaktayız.

 

Bu bilgileri size bildirmeyi borç bilirim.

İyi Çalışmalar

***

BU AKŞAM SAAT 17.30 DA , SİSTEMDEN ALDIĞIM BOŞ KONTENJANLARIN DURUMU :

 

ATATÜRK FEN LİSESİ : 9

KABATAŞ ALMANCA : 12

KADIKÖY ANADOLU LİSESİ : 32

HÜSEYİN AVNİ SÖZEN : 21

BURAK BORA : 36

KÖY HİZMETLERİ : 27

MALTEPE ANADOLU :41

 

SAYGILARIMLA

***

Abbas Bey,

Yeğenim Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde yedekten 166. ve yedek 126. kayıt yaptırdıktan sonra kayıtlar bitirildi kontenja ise 27.eğer süreç devam ettirilseydi muhtemelen okumayı çok istediği Cağaloğlu Lisesi’nde okuyacaktı.Devleti yönetenlerin bu duruma nasıl izin verdiklerini anlamak çok zor.

 

 

 

14.09.2012 17:25

Kadıköy Anadolu Lisesi : 32

İzmit Körfez Fen : 6

Düzce Fen : 10

***

 

sayın Güçlü;

SBS yerleştirmleri cuma akşamı sona erdi. yedek listesinde bulunduğumuz okullar yerleştirlmeyi beklerken bir anda listeler kapatıldı ve gördük ki bizden daha düşük puanlı öğrenciler bizim yedekte olduğumuz okullara yerleştirilmiş. tercih listesindeki sıralamalar bile puanlarınızın önüne geçmiş. bu konuda ortalık karışacak gibi geliyor. sizinde bu konuda yazılar yazarak gündemin canlı kalmasına yardımcı olmanızı bekliyoruz.
Oğlum 415,786 puanla yedek sırasında 189 . olduğu okula giremezken, açıklanan nakil listesinde okula 414,800 taban punala öğrenci girdiğini ve7 boş kontenjan kaldığını görüyorum. ben bunu bir türlü anlıyamıyorum.
neler oluyor bu ülkede. kimler ne kadar mağdur oldu acaba. bir arkadaşımın kızı izmir atatürk lisesine 474 puanla giremedi.2. ve 3. tercihi atatürk lisesi almanca ve fransızca idi. kendide4. tercihine asil yerleştirildi.
açıklanan nakil listesinde almanca ve fransızca bölümlerine 4701 puanla öğrenci yerleştiğini görüyoruz.
ilginize çok teşekkürler.

 

 

 

Ankara İli
Ankara Atatürk Anadolu Lisesi Dolu
Gazi Anadolu Lisesi 5
Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi 13
Nermin Mehmet çekiç Anadolu Lisesi 10

Selamlar.

***

ABBAS BEY,

BU GÜN SAAT 17.00 DA ANADOLU LİSESİ KAYITLARI KAPANDI. KAPANDIĞI ANDA  ALDIĞIM BOŞ KONTEJAN LİSTESİ :

KABATAŞ A.L (İNGİLİZCE)                          : 22

KABATAŞ A.L.(ALMANCA)                            :12

KADIKÖY ANADOLU LİSESİ                         : 32

CAĞALOĞLU  ANADLU LİSESİ                      : 28

BEŞİKTAŞ SAKIP SABANCI ANADOLU LİSESİ : 32

BEŞİKTAŞ ATATÜRK ANADOLU LİSESİ          : 49

BAHÇELİEVLER ADBAN MENDERES A.L.           : 12

PERTEVNİYAL ANADOLU LİSESİ                    : 28

VEFA ANADOLU LİSESİ                                :  7

ŞEHREMİNİ ANADOLU LİSESİ                        : 15

İYİ AKŞAMLAR

Sbs fen lisesi boş kontenjanları 2012 2013 , Anadolu liseleri boş kontenjanları 2012 2013

Boş Kalan Kontenjanlara İlişkin Basın Açıklaması (17 Eylül 2012 )

Anadolu, Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen, Anadolu Sağlık Meslek Liseleri ve Meslek, Anadolu Meslek, Teknik Liseler ile Anadolu İmam Hatip Liselerinin Boş Kalan Kontenjanlarına İlişkin Açıklama

Ortaöğretime geçiş sistemi kapsamında sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarını kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri 9 Eylül 2011 tarihinde tamamlanmış iken bu okullardan Anadolu, Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesine bir ek kayıt süresi verilmiş ve bu süre 15 Eylül 2011 Perşembe akşamı saat 17.00′de sona ermiştir. Son verilen kayıt hakkı ile okullarımızdaki doluluk oranı yüzde 98.3′e ulaşmıştır. Ancak, bazı okullarımızdan özel okullara geçişler ve küçük yerleşim birimlerinde yeterince öğrenci bulunmaması nedeniyle okullarımızda çok sınırlı da olsa bir miktar boş kontenjan olduğu görülmüştür. Bununla beraber eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle yeni bir ek kayıt hakkı daha verilmeyecektir.

Ayrıca yukarıda sözü edilen okullar dışında kalan; Meslek, Anadolu Meslek, Teknik Liseler ile Anadolu İmam Hatip Liselerinin boş kalan kontenjanları ile ilgili işlemler 2011 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzunun 2.9. maddesinde yer alan takvime uygun olarak e-okul sistemi üzerinden merkezî sistemle başvuru alınmak suretiyle gerçekleştirilecektir.

Buna göre;

1. Söz konusu okulların boş kontenjanları 19 Eylül 2011 Pazartesi saat 10.00′da http://e-okul.meb.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

2. Boş kontenjanlara başvuranlar 19-20 Eylül 2011 tarihlerinde aynı adresten en fazla 5 tercih yapabilecektir.

3. Asıl ve yedek kayıt hakkı kazananlar 21 Eylül 2011 çarşamba günü saat 17.00′de ilan edilecektir.

4. Asıl kazananların kayıtları 22 Eylül 2011 perşembe günü saat 17.00′ye kadar tamamlanacaktır.

5. Asıl kayıt dönemi sonunda boş kalan kontenjanlar aynı gün kayıtlardan sonra aynı adresten ilan edilecektir.

6. Boş kalan kontenjanlara yedekten kayıt hakkı kazananların kayıtları da 23 Eylül 2011 cuma günü tamamlanacaktır.

7. Özel yetenek mülakat/mülakat ve Beden Yeterliliği sınavı ile öğrenci alan okulların iş ve işlemleri e-Kılavuzda da belirtildiği gibi yukarıda belirtilen takvime uygun olarak aynı sistemle gerçekleştirilecektir.

Saygıyla kamuoyuna duyurulur.

eokul-meb.com

40 yorum

 1. Arkadaşlar ben gerçekten çok zor durumdayım. Ailem benim için son sene onlarca fedakarlıkta bulundular.1,5 sene dersaneye yolladılar. En iyi kitapları aldılar ve ben Cağaloğlu Lisesini kazanamadım. SBS puanım 500 üzerinden 462,512 ve ben gidip ancak ve ancak Vefayı kazanıyorum. Onları hayal kırıklığına uğrattım. Yorumlarınızı ve benim gibi olan SBS mağduru arkadaşlarımı Twitter da bekliyorum. Ben, arama yerine #GmzYlcn1 yazarak bulabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler…

 2. Merhaba arkadaşlar ben de 2013 sbs magduruyum.. :) inşallah sizde yaşanan kayıt skandalı bizde de yaşanmaz yorumları okudukça bende ya düz liseye kalırsam diye korkuyorum :D ama hayırlısıyla atlatacağım inşallah.. Tercihlerimizin açıklanmasına yaklaşık 9 gün kaldı. Her gün internetteki Arkadaşların yorumlarını okuyorum. Yorumlar yapıyorum.Gerçekten güzel bir heyecan var içimde.. İnşallah bu güzel heyecan faciaya dönüşmez. Allah sizlere sabır versin. İnşallah bizdede bu şekilde haksızlıklar yapılmaz….!!!

 3. selam ben 376 puanla istemedigim bir anadolu lisesine yerleştim .

  istedigim lisenin nakil giriş puanı 378 puan . Bu puan düşer mi ? Düşerse ne zaman düşer ?

  Yardım edin lütfen :(

 4. ben artıl bıktım 8 yıl bi hiçmiş 1 tercihte hayatım karardı çok mutsuzum ailem çok kötü ne yapacağımı bilmiyorum artık…özel lisesye kaydaldum ama durumumuziyi değil puanımda düşük değilki o kadar nakil 10.sınıfta nakil oluyomu yardım edin

 5. okullar açılalı 1 ay oldu nerdeyse ve şimdi eğer puanınız yeterse nakil yaptırabilirsiniz deniyor bizde tereddüt ediyoruz çocuk için iyimi olacak kötümü boş kontenjan olan okula puanımız yetmiyorken şu anda oğlumun yerleştiği puannında çok altında puanlarla liseye öğrenci alınmakta bu bizlere yapılan büyük bir haksızlıktır. çocuğun geleceği için nakil yapmak mı yapmamak mı bilemiyoruz bocalıyoruz

 6. 403 puanlA açıkta kaldım tercihlerimde sadece sağlık yazdım anadolu yazmadım şu anda özel okula gidiyorum puanımın yettiği anadolu liselerinde boş kontenjan olursa geçiş yapabilir miyimm

 7. sizin yapacak oldugunuz işe ben acıkta kaldım günde 20 km yol gidiyorum dönüşlen birlikte 40 km ek kontenjan acın da yerleselim bizde ila imam hatip lisesinemi gidecez başlarım sizin yaptıgınız işe istifa edin

 8. ya bu ne biçim bişey ya biz gercekten 3 yıl çok çalıştık ama istemediğimiz bi okulda mutsuzuz ve istediğimiz okulda boş kontenjan var yedekteydikte en son yedekten girenle aramızda 2 puan var biz nakilden bile gidemicez öyle mi bu okula bizim için önemli olan akıllı tahta falan değil 3 yıl hayal ettiğimiz okuldu ama 2 puan için almıcaklarsa hiç çalışmasaydık keske diyesi geliyor insanın çünkü biz kazandığımız okullara isteyerek gitmiyoruz

 9. ulukışla 75 yıl anadolu lisesine 60.boş kontenjanla 11.yedek kayıt yaptırdı ben 13.yedekten bakanlık sistemi kapattıgı için yaptıramadım acilen yeniden açılmasını istitoruz okullar başlayalı 10.gün oldu bekliyoruz.bu kadar milleti imamhatiplere kaysın diyemi bu inat bilemiyorum yani.???

 10. Sayın Abbas Güçlü benim oğlumda maalesef boş kontenjan mağduru puanı 485,184 olduğu halde çok istediği Hüseyin Avni Sözen AL.ne giremedi.Yedekten 133. çocuktan sonra sistem kendini kapattı(21 boş kontenjan varken) benim oğlum yedekte 136. sırada kaldı.Ben 15 gündür tüm ilçe milli eğitim müdürlüklerine ve Ankara’da ulaşabildiğim bakanlıklara e-mail gönderiyorum, birkaç gazetenin eğitim bölümlerinede durumu bildirdim fakat kimse bana o boş kontenjanların ne olacağı hususunda bilgi veremediği gibi geri
  dönüş de yapamadı.Ben şimdi bir vatandaş olarak sayın milli eğitim bakanı Ömer Dinçer’den bu soruna bir çözüm bulmasını ve benim gibi yanıt bekliyen binlerce kişiyi aydınlatmasını bekliyorum.(Türkiye genelinde okullarda 6000 boş kontenjan olduğu biliyorum)İnşaallah bu sefer sesimi birileri duyarda sorularıma yanıt alabilirim.Saygılarımla…

  • Maalesef bu sorunu bizim gibi mağdur olduğunu düşünen en fazla 1000 kişi biliyor. Ben başbakana dahi mesaj yazdım. Bilgi Edinme kanunu kapsamında Kanuni hakkım olarak boş kontanjanların listesini MEB den istedim ama tık yok. Sonuç olarak mağdurlar olarak yeterince organize olamadık, sesimizi duyuramadaık. Bir gazete manşeti ya da TV haberlerinde tek cümle dahi olsa çıkarttıramadık. Organize olamadığımız için de tüm sessiz kalanlar gibi eziliyoruz. Keşke bizim gibi insanları örgütleyebilecek bir dernek vs. olsa idi de belki haklılığımızı duyurabilirdik. Abbas Güçlü ancak web sitesinden sesimize yer veriyor. Ama anladım ki onun da gücü yetmiyor bu işi medyada gündem maddesi yapmaya.

 11. ya yalvarıyorum şu sistemi bi açın ya bn başka bi okula acil nakil aldırmalıyım çok acil size yalvarıyorum şu sistemi açın napıcaz böyle ya boş kontenjanları görmemiz lazım bnm puanım 383 gebzede bi anadolu lisesinde okuyorum ama inanın okumaktan utanıyorum ya nefret ediyorum bu lanet yerden başka bi okula nakil aldırmassam geleceğim resmen kararıcak nasıl kazanıcam böyle iğrenç bi yerden güzel bi üniversiteyi BİRİ YALVARIRIM SESİMİZİ DUYSUN YARDIM EDİN LTFN…

 12. Merhaba,

  Benim de kızım mağdur oldu. 12 boş kontenjan kalan Kabataş Lisesi Almanca bölümüne yeni yedek sırası açılsa girebilecek durumda olduğu halde (hatta kendisinden sonraki yedekler de girebilirdi) giremedi. Kabataş lisesinde ve diğer pek çok okulda %10’un üzerinde boş kontenjan kaldığını tahmin ediyorum. devletin imkanları bu şekilde sarf edilmemeli diye düşünüyorum. Bu konuda hiçbir şekilde sesimi duyuramadım. İşlemlerin kapanmasına yakın not aldığım boş kadrolar şöyle:

  İstanbul Lisesi 4
  Kabataş İngilizce 22
  Kabataş Almanca 12
  Cağaloğlu Lisesi 28
  Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi 32
  Atatürk Anadolu Lisesi 49
  Nişantaşı Anadolu Lisesi 47
  Pertevniyal Lisesi 28
  Vefa Lisesi 7

 13. MEB boş kalan kontenjanlar için tekrar bir şans istiyoruz bırakın puanı tutan herkes istediği yeri yazabilsin kızım hala bir okula gitmiyor ne olacak böyle anlamıyorum o boş kontenjanlar kimlere kalacak bu çocuklar kimin çocukları bizim çocuklarımız onların geleceğini karartmayın sayın yetkililer duyar inşallah.

 14. Basın açıklamasında ikinci tercih hakkı verildi diyor doğrudur ama şöyle bir durumda var benim kızım ilk tercihinde sağlık meslek yazdı ikinci tercihinde yine sağlık meslek ve imam hatip okulları tercih listesi çıktı bize buradan Anadolu lisesi tercih hakkı verilmedi neden verilmedi verilseydi kızımın puanının tuttuğu liseler vardı biz oraları yazardık ve inanıyorum ki mutlaka bir yer gelirdi MEB anlamıyorum bırakın boş kalan kontenjanlara kim nereyi istiyorsa yazsın puanla değil mi puanı tutan tuttuğu okula girsin neden düz lise,meslek veya imam hatibe gitsin bunlar puanlı öğrenci yazık değil mi çocukların geleceğini karartmayın.

 15. Basın açıklamasında ikinci tercih hakkı verildi diyor doğrudur ama şöyle bir durumda var benim kızım ilk tercihinde sağlık meslek yazdı ikinci tercihinde yine sağlık meslek ve imam hatip okulları tercih listesi çıktı bize buradan Anadolu lisesi tercih hakkı verilmedi neden verilmedi verilseydi kızımın puanının tuttuğu liseler vardı biz oraları yazardık ve inanıyorum ki mutlaka bir yer gelirdi MEB anlamıyorum bırakın boş kalan kontenjanlara kim nereyi istiyorsa yazsın puanla değil mi puanı tutan tuttuğu okula girsin neden düz lise,meslek veya imam hatibe gitsin bunlar puanlı öğrenci yazık değil mi çocukların geleceğini karartmayın.

 16. ben adana kozan fen lisesinde 29. yedekteydim .Önümdeki 25 kişiyi yedekten okul aldı okul başlayalı tam 9 gün oldu hala kozan fen lisesinde 3 boş kontenjan var .Lütfen MEB yapması gerekeni yapsın ve boş kontenjanların doldurulması için okullara uyarı versin yoksa o kadar gencin 3 senesi boşa gidecek bu durumdaa ben yetkililere hakkımı helal etmem…

 17. Aynı durumda olan oğlum için son ümidim bu pazartesi idi. O da bitti. Yazık. 3 sene ailece maddi manevi çektiğimiz sıkıntıların karşılığı bu olmamalıydı. Nakiller 1 Ekimde açılacak. Ama ek yerleştirmede alınan son öğrencinin puanı ile nakil yapılacağı için yedekte kalanlar (bir kişi kalsa dahi) için ümit yok maalesef.

 18. kızım bir fen lisesinin 22. yedeği en son 2o. yedeği aldı ve sistem kapandı.şuan ise okulun boş kontejan sayısı 2 soruyorum sistemi yavaş isleten vede kapatanlara kızım sizin kızınız olsaydı nasıl bir ah ederdiniz sistemi hazırlayanlara.Dilerim layığınızı bulursunuz.

 19. İmkanlar varken neden çocuklar Anadolu lisesinde okuyamıyor.
  Nişan taşı Nuri akın Anadolu lisesi 40
  Beşiktaş Anadolu Lisesi 38
  Nişan taşı Anadolu 48
  Beyoğlu Anadolu Lisesi 11
  Haydarpaşa Anadolu Lisesi 24
  Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi 27
  Bunlar birkaç örnek….
  İmkan var hak etmiş çocuklar var Hak-eden çocukları bu imkanlardan engelleyenler bunun hesabını nasıl verecek….

 20. Sayın Güçlü, Evime yakın olan Ankara Keçiören Anadolu Lisesinde 5 tane kontenjan boş kaldı. 31. yedeğe kayıt hakkı tanındı ve bu kontenjanlar kullanılmadı. Biz 61. yedekte beklemekte iken kayıtlar donduruldu. Lütfen yetkililere bizler adına sorarmısınız bu boş bırakılan kontenjanlara kimlerin çocukları kayıt edilecek. Adaletli bir uygulama yapılacak mı? Bekliyoruz.

 21. Bende bu sistemin mağdurlarından biriyim çocuğum okul öğretmenimizin yanlış yönlendirmesi sonucu 410.092 puanla boşta kaldı henüz herhangi bir okula yerleşemedi gittiğim kurumlardan hiç bir sonuç alamadım tek çözümün özel Anadolu lisesine kayıt yaptırıp oradan nakille geçiş yapabilirsin ancak bunun maddi boyutu var bunu ben kaldıracak durumda değilim Çocuğumu meslek lisesine veya düz liseye göndermek istemiyorum zaten oğlumda bunu kabul etmiyor.Hakkımız olan puanımızın tuttuğu bir Anadolu lisesine oğlumun kaydını yaptırmak istiyoruz.Bu anlamda mağdur olan öğrencilere ikinci bir şans verilmesini boş kalan kontenjanlara tercih açılmasını İstiyoruz. MADEMKİ AKP EĞİTİME BÜYÜK DESTEK VERİYOR BU ÇOCUKLARIN HAYALLERİNİ YIKMASIN BAKANLIĞIN GEREĞİNİ YAPMASINI İSTİYORUZ.

 22. ben sistem maduruyum 3 yıldır çocuklugumu yaşıyamadım sbs hazırlandım ama ödülü buymuş şimdi ise düz liseye gidiyorum benim babam devlet memuru ve dogu batı demeden görev yaptı küçük yaşlardan beri ortam okul ögretmen degişikligi yaşadım oysaki benim yaşımda olup bir ögretmenle mezun olan çogu kimse var ama ben babamın görevinden dolayı bunu yaşıyamadım babama agladıgım zaman vatan bizim dogusuyla batısıyla alışısın diyordu şimdi ise agladıgımda gözlerime bakıp sen haketmedim kızım diyor anadolu lisesine giremedim bari diploma notuyla olan okullara gittim kayıt için bana verilen cevaplar malesef diploma notunuz çok yüksek ama kayıtlar doldu nerde kaldınız eee yedek listeyi bekledim kısacası ben haketmedim yinede BEN DEVLETİMİZ İÇİN HAYIRLI EVLAT OLUP MİLLETİME BÜYÜYÜNCE HİZMET EDİCEM SÖZ VERİYORUM

 23. aynı olanlar benimde ablamın başına geldi akp ye oy verdıgımız için utanıyoruz yazık değilmi bu kadar anne babaya ve çocuklara bunca insanlara neden cevap yazmıyosunuz

 24. Ewet Sayın Abbas Güçlü Çok Doğru Demiş Ben Kahta Adıyaman’da Oturuyorm . Bu Sene Kahta İMKB Anadolu Lisesine Başvuru Yaptım Puanım 309 , 210. Yedek Listedeydim . Asil Listedeki Öğrenciler Kayıt Yaptıktan Sonra Yedek Listedeki Öğrencilerde Kayıt Yaptı ve Bana Sıra Gelmesine 2 Kişi Kalınca Milli Eğitim Sistemi Kapattı Ve Bana Sıra Gelmedi Okul Müdürü Bana Dedi Biraz Bekle Belki Milli Eğitim Sistemi Açar , Bende Bekliyorum Bu 1 Haftadır Sistemi Açan Yok ! Bu Nasıl Bi Milli Eğitimdir O Kadar Anadolu Liselerinde , Fen Liselerinde Boş Kontejan Kalmışken Sistemi Kapatıyor . Umarım Milli Eğitim Hatasını Telafi Edip Sistemi Tekrar Açar

 25. malesef benim kızım da sistem mağduru. 0,075 puanla yedekte beklediğimiz okulu kaçırdık. Meb’in sayfasındaki “dilek/şikayet bilgi edinme hakkı” bölümüne dilekçe yazdım, 2 gün sonra cevap için kontrol ettiğimde 8 Ekim’de cevap verileceği notu düşülmüş. Ne ilgisizlik, ne aymazlık 8 Ekim’de herşey çoktan bitmiş olacak neyin cevbını verecekler çok merak ediyorum. Her yıl sistem değiştirilirse olacağı bu. Kızımın yedekte olduğu okul en son 404,??? puan ile öğrenci almış. Ve hala kontejyan açığı var. Ama biz dışardayız. Benim kızımın puanı 413,458 neyin adaleti, hangi sistemin adaleti bu? Varın kızımın psikolojisini siz düşünün, ben anlamıyorum onun anlamasını beklemek boşuna. Bu akşama kadar 1 umudum var, belki insafa gelir birileri de son yerleştirme için düğmeye basar. Hakkımız kaybolmasın diye hiçbir yere yazdırmadık çocuğumuzu umutla bekliyoruz.

 26. 9. SAGLIK MESLEK LİSESİNİ KAZANDI 447,605 PUANLA PUANI TUTAN BİR FEN LİSESİNE NAKIL OLABİLİRMİYİM SORDUGUM HERKİŞİ FARKLI CEVAPLAR VERİYOR RESMİ OLAN CEVAP VE YÖNETMELİGİ VEREBİLİRMİSİNİZ TEŞEKKÜR EDERİM

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.