Facebook’ta Sadece Arkadaşlarım Mesaj Göndersin

Facebook mesaj engelleme yabancılar mesaj yazmasın, facebook sadece arkadaşlarım mesaj göndersin

Facebook’ta gizlilik ayarlarının çok detaylı olması nedeniyle pek çok kullanıcının ayarları doğru yapamadıklarından şikayet ettiklerine şahit olmuşsunuzdur. Bu engelleme işleminin artık çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıdaki yönlendirmelerimizi takip ederseniz kısa bir süre içinde gerekli ayarları yapabileceksiniz.

Gelmesini istemediğiniz veya bazı uygun olmayan kişilerin gönderdiği mesajların size ulaşmasını istemiyorsanız aşağıda ayrıntılı bir şekilde paylaşıldığı gibi adımları tek tek takip etmeniz gerekmektedir.

 

Bilgisayarınızdan internet tarayıcınızı açtıktan sonra facebook sayfanıza ulaşın. Açılan sayfada Gizlilik Ayarlarını bölümünü tıklayarak açın. Bu bölümde yer alan “Nasıl Bağlantı Kurarsın” sekmesini tıklayarak detaylarını açın, daha sonra Ayarları Düzenle seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekranda göreceğiniz “Sana Kimler Facebook mesajı gönderebilir” sorusuna sadece Arkadaşlar seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Adımları doğru takip ederek gerekli ayarları yaptıysanız, artık arkadaşlarınız dışından hiç kimse sizi mesajları ile rahatsız edemeyecektir.

Facebook Sadece Arkadaşlarım Mesaj Göndersin Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.