Facebook Yavaş Geç Açılıyor 2014

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’a girmekte zorluk mu çekiyorsunuz. Facebook yavaş açılıyor, Facebook geç açılıyor 2014 gibi sorunlarla bu sayfa girdiyseniz sizler için Facebook neden yavaş açılıyor bunun sebepleri ve çözümleri ile ilgili birkaç ipucu vereceğiz.

Facebook’a bu aralar girişte zaman zaman sorunlar çıkabiliyor. Genelde e-posta adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra giriş yap dediğinizde beyaz bir sayfada kalıyor. ya da sayfanın bir kısmı yükleniyor bir kısmı yüklenmiyor. Sayfanızı yenileseniz de aynı şekilde donup kalıyor. Bunun sebebi kimi zaman doğrudan Facebook’tan kaynaklanıyor, kimi zamanda kullanıcının bilgisayarından kaynaklanır. Biz Facebook’a müdahale edemeyeceğimiz için kendi bilgisayarımızda olan problemlere odaklanmalıyız.

Bilgisayarınızı Virüs Taramasından Geçirin

Bilgisayarınızı lisanslı sürümü olan bir antivirüs programıyla komple taratın. Bu tarama, girişi ağırlaştıran kimi zararlı yazılımları sisteminizden temizleyerek bilgisayarınızı rahatlatacaktır.

2. Çözüm Yolu

Facebook’a girişte adres çubuğunda yer alan ve “https://www.facebook…..”   diye başlayan kısmı “http://www.facebook ….” yaprak girmeye çalışın. Yani bağlantıda yer alan “S” harfini silerek giriyoruz.

Facebook Yavaş Açılıyor Konusuyla İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

56 yorum

 1. beyler ben super online kullanıyom 1 saatten fazla sürüyo facebook a girmesi hatta girmiyo benim pc windows wista çözümü söylermisin ıp de değiştirdim olmadı

 2. Google History’den geçmişinizi silin hemen olur düzelir historyi bilmeyenler internetten araştırsın dns ayarlarını degiştirmek hem şuç hemde zararlı yakalarlarsa hapsi boylarsınız.:) İyi Günler

 3. şimdi sorunu dns ayarlarını değiştirmek olarak çözüm arayan kişiler harbiden komik kişilersiniz…
  Bu sorun face’de yeni başladı ve herkeste bir yavaşlama söz konusu
  büyük bir ihtimalle olayın içinde başka bir sebepler var ama burdan yazmayacağım bir bildiğim var sadece :D

  • Aynı sorun bende de var, saat 14 gibi başladı sorun hala devam ediyor, ne yaptıysam çözemedim. Diğer sitelere rahatlıkla girebiliyorum. Sanırım yine facebook’un kendi sorunlarından kaynaklanıyor. Zaten whatsapp da çöktü (facebook aldıktan sonra) yapım ve bakım aşaması varmış. Muhtemelen facebook ta da öyle bir durum var.

 4. Arkadaşlar Dikkat !
  Sorunuzu, Halledecek bir yöntem buldum.
  Facebook hesabınıza giriş yapın, Daha sonra, Hesap Ayarlarına girin, ”Güvenlik” kısmına girin, En son olarak en üstte çıkan ”Güvenli Gezinme” kapatın, Yani İşareti kaldırıp Tamam deyin. Hepsi bu kadar ;)

   • http https ikisi farklıdır. !!

    HTTPS HTTPS (İngilizce Secure Hypertext Transfer Protocol, Türkçe güvenli hiper metin aktarım iletişim kuralı) hiper metin aktarım iletişim kuralının (HTTP) güvenli ağ protokolü ile birleştirilmiş olanıdır. Klasik HTTP protokolüne SSL protokolünün eklenmesi ile elde edilir.
    HTTP (İngilizce Hyper-Text Transfer Protocol, Türkçe Hiper Metin Transfer Protokolü) bir kaynaktan dağıtılan ve ortak kullanıma açık olması demektir bilip bilmeden yanlış yorumlar yapmay arkadaşım

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.