Facebook Paylaşımları Gizleme

Facebook Paylaşımlarımı Kimler Görebilir?

Facebook paylaşımları gizleme, herkes görmesin diyorsak yazımızı okuyun. Facebook profilinizde yaptığınız paylaşımlarınıza erişimleri isteğimiz doğrultusunda ayarlamak biz kullanıcıların en doğal hakkıdır. Paylaşımlarınıza hiçbir şekilde ulaşmasını istemediğiniz kimseleri engelleme hakkınız da vardır.

Facebook’ta paylaşıma sunduğunuz durum güncellemesi, resimler, videolar gibi özel şeylerinizi dilediğiniz kişilere açık paylaşabilir, dilediklerinize ise göstermeme hakkınızı kullanabilirsiniz.

Peki bu kısıtlama işlemini nasıl mı yapacağız ? Oldukça basit bir işlemle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Facebook sayfanızda sol üst köşeye yuvarlak bir dişli simge vardır. Oraya tıklayıp ordan da gizlilik ayarlarına girmelisiniz.  Girdiğiniz bölümde Paylaştıklarımı Kimler Görebilir ? sekmesi vardır. Sekmede; sadece ben, arkadaşlarım yada herkese açık seçeneklerinden dilediğinizi aktifleştirerek isteklerinize yön vermiş olursunuz. Bu sayede artık paylaşımlarımı kimler görür sıkıntısından kurtulabilirsiniz.

Facebook Paylaşımları Gizleme Resimli Anlatım

facebook gizlilik

Facebook Paylaşımları Gizleme Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.