Facebook Hesap Silme Kapatma

Çeşitli sebeplerden ötürü Facebook hesabımızı silmek isteyebiliriz. Ancak birçok kişi Facebook hesabı nasıl silinir bilmiyor. Bu sebeple bu yazımızda ziyaretçilerimize facebook hesabı nasıl kapatılır onu anlatacağız.

Öncelikle Facebook kullanıcılarının şunu iyi bilmesi gerekir. Facebook hesap dondurma ile hesap silme aynı şeyler değildir. Hesap dondurmak demek bir süre sonra hesabımı tekrar kullanacağım demektir. Ancak Facebook hesap silme durumunda eğer 14 gün boyunca hesabınıza giriş yapmadığınızda o hesap tamamen silinir. İşte Adım adım Facebook Hesabı kapatma :

Facebook hesap silme linkine tıklayın. Eğer oturumunuz açık değilse oturum açın ve sayfadaki yönergelere hareket ederek hesabınızı silin.

-Facebook hesabınızı silmek istediğinizden emin olmak ve güvenlik amaçlı olarak sizden şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir. Şifrenizi tekrar girip , güvenlik doğrulamasını da girdikten sonra tamama basabilirsiniz.

– Hesap silmeyi onayladıktan sonra artık bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. 14 gün boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerekmekte, bu süre boyunca giriş yapmazsanız facebook hesabınız tamamen silinmiş olacaktır. Facebook bu 14 günlük süreci bize düşünme süresi olarak vermiş diyebiliriz. Tabi bu 14 günlük sürede de yine sizin sayfanız diğer kullanıcılara silinmiş gibi görünecektir.

Önemli Uyarı : Facebook connect ile oturum açtığınız sitelerdeki hesaplarınızı silin ya da hiçbir şekilde Facebook bilgilerinizi girerek manuel ya da otomatik olarak diğer sitelerde oturum açmayın. Eğer Facebook bilgilerinizle otomatik giriş yaptığınız siteler var ise, bu sitelere girdiğiniz an hesabınız siz farkında olmadan tekrar aktif hale gelmiş olacaktır. Tabi ki 14 gün süresi boyunca.

Facebook Hesap Silme ve Facebook Hesap Kapatma İle İlgili Olarak Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

39 yorum

  1. benim facebook sayfam açılmıyor ne olduğunu anlayamıyorum mesaj engelim de 2 gün kalmıştı bitiyordu kimseye bir saygısızlığımda olmadı karşı taraf ekle demedende hiçbir zaman tanışmaya yanaşmadım facebook sayfamın tekrar açılması için lütfen yardımcı olurmusunuz çünkü iş arkadaşlarım vede çevremlede şuan görüşemiyorum sizden tekrar yardımcı olmanızı istiyorum teşekkürler hayırlı çalışmalar diliyorum uğur büyükatik

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.