Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır

Facebook profil gizliliği nasıl ayarlanır, Facebook gizlilik ayarları nasıl yapılır 2013 dilerseniz en önemli noktaları aktaralım.
Facebook’ta en hassasiyet taşıyan konulardan biri facebook profilinin gizliliğidir. Kullanıcılar en tabii doğal hakları gerekçesiyle kişisel profillerini tanımadığı insanlara açmak istemiyorlar.
Facebook’un yeni güncellemesiyle artık beğenileriniz, durum bildirimleriniz, fotoğraflarınız ve yorumlarınız Facebook’ta sizi arayan tüm kişilerce görüntülenebilecek. Ancak bunu değiştirmek istiyor ve profilimi sadece arkadaşlarım görsün diyorsanız buda mümkün elbette. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır;
facebook
1.Profilinizin gizliliğini dilediğiniz gibi ayarlamanız sizin elinizde; Bunun için yapmanız gereken ‘Ayarlar’ menüsüne girip oradaki  ‘Gizlilik’ sekmesine tıklayarak. bu bölümdeki tüm ayarlara dilediğiniz gibi yön verebilirsiniz.
2.‘İleride paylaşacağın gönderileri kimler görebilir?’ bölümüne girerek paylaşımlarınızı kimlerin görebilmesini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
Örneğin; bunu herkese açık veya sadece arkadaşlarınız yada yalnızca kendiniz görebilecek şekilde biçimlendirebilirsiniz.
3.‘Hareketler Dökümü’ Facebook profilinizin bir nevi seceresidir Hareketler dökümünde o tarihe kadar etiketlendiğiniz tüm fotoğraflar, mesajlarınız veya paylaşımlarınız kaydolur. Dilerseniz ‘Facebook Zaman Tüneli’nizde yayınlanmasını arzu etmediğiniz bildirimleri oradan gizleyebilir yada tamamen kaldırabilirsiniz.
4.‘Zaman tünelinizde yer alan eski gönderilerinizin hedef kitlesini sınırlayın seçeneğine tıklayarak eskiden biçimlendirdiğiniz ayarı şimdi farklı şekilde ayarlayabilirsiniz. Yalnız bu işlem kalıcıdır bir daha değiştirilemez.
5.‘Benimle kimler iletişim kurabilir?’ sekmesine girerek size arkadaş isteği gönderebilecek kişileri sınırlandırabilirsiniz. Yine bu sekmeden size kimlerin mesaj atabileceğini ayarlayabilirsiniz.
6.‘Aramada beni kimler bulabilir?’ sekmesi ise Facebook arama motorunda adınızı veya facebook’a kayıtlı e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girerek sizi arayabilecek kişileri sınırlayabilirsiniz. ,
7. Zaman tünelindeki paylaşımlarınızın internet aramalarında çıkmamasını arzu ediyorsanız ‘Diğer arama motorlarının zaman tüneline bağlantı vermesini istiyor musun?’ sekmesini hayır olarak ayarlamalısınız.
Facebook Gizlilik Ayarları Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. Yukarida belirtmis ama yinede buyur.
    Ayarlar > gizlilik üçüncüyü sec ( sana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir ) bunu arkadaslsrmn arkadaşı yap.
    Sonra tekrar ayarlar > gizlilik yedinciyi seç ( diger arama motorlarının zaman tüneline… ) onu değiştir. ;)

  2. facebook ta ve diğer arama motorlarında bulunmak istemediğim kişiler var onlar beni engellediği için ben bulup engelleyemiyorum fakat açarlarsa engelimi beni hiç bir arama motorunda ve facebook ta bulamasınlar istiyorum nasıl ayarlarını yapacağım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.