Evrenin Düzeni Hakkında Bilgi

Tüm insanların, hayvanların, bitkilerin yani bütün canlıların  yaşadığı evren düzeni hakkında bilgi vermek amacıyla bu yazımızı sizler için hazırladık.

Canlıları barındıran ve onların yaşamlarına ortam sağlayan evren, kusursuz bir düzen ve işleyiş içindedir. Burada canlıların yaşaması için gerekli olan tüm şartlar, olanaklar mevcuttur. 20. ve 21. yüzyılın sonlarına doğru tarihi çalışmaların sonucunda elde edilen bulgular da evrenin kusursuz bir düzene, ihtişama ve ahenge sahip olduğunu öne sürülen bulgular niteliğindedir.

Bilimin evren konusundaki tespiti ise; üstün akla ve beceriye sahip olan Allah tarafından yaratılmıştır.

Evrende ufak ya da büyük bir çok gezegen vardır ve bu gezegenlerin hepsi gariptir ama birbirlerine asla çarpmaz ve birbirlerine zarar vermez. Aynı zamanda hiç birinin var oluş nedenleri, konumları ve hareketleri gelişigüzel ve sebepsiz değildir. Hepsinin bir nedeni vardır. Nitekim bu gezegenlerin düzenlerinde en ufak bir şaşma ya da terslik olduğunda bütün evren düzeni alt üst olabilecektir.Bu nedenle evren, akıl almaz bir şekilde düzen üzerine kurulmuştur.

Evrenin Düzeni İle İlgili Bilgi Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.