Eurovision 2014 Türkiye Katılacak mı

Geçen yıl katılmayan Türkiye 2014 Eurovision’a katılacak mı, Türkiye Eurovision 2014’e gidecek mi, son durum şu şekilde :

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, puan sistemi değişikliği bu sene de yapılmaz ise geçen sene olduğu gibi bu sene de Türkiye’nin Eurovision’a şarkı göndermeyeceğini açıkladı.

eurovision 2014

Denizli’de bir yarışma galası için bulunan Şahin, puan sisteminin yanlış olduğunu ve bu hata düzeltilmez ise Türkiye ’nin nu yılda Eurovision’a katılmayacağını belirtti. İbrahim Şahin açıklamasında, Yönetim Kurulu tarafından kendisinin yetkili kılındığı ve puan sistemi revize edilmez ise Eurovision’a katılmayacaklarını belirtti. SMS oylamasında Türkiye’nin oylarının fazla olmasına rağmen jüri oylarında alt sıralara düşürüldüğünü söyleyerek, “Ağırlığın SMS’lerde olduğu yöntemde, SMS yoluyla yüksek puan alıyorken Eurovision düzenleme komitesinin her iki oy şeklinin de ağırlığını yüzde 50’ye getirmesi puanımızı düşürdü. İtirazlarımıza cevap verilmeyince geçen yıl yarışmaya katılmadık” şeklinde konuştu.

Bu sistemde direnilmesi halinde gelecek yıl da yarışmada Türkiye’nin yer almayacağını belirterek, “Daha vakit var. Ancak Eurovision’a katılmama düşüncemiz halen geçerli. Sistem değişmez ise biz yokuz.” Dedi.

Sizce Türkiye 2014 Eurovision Şarkı Yarışmasına Katılmalı mı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

17 yorum

  1. Bülent Ugur
    Salaksiniz hepiniz, Türkiye haksizliga ugruyoruz bu yüzden katilmiyoruz diyor, siz hepiniz zevkinizi düsünerekten, katilsin diyorsunuz, sonrada bu haksizlik yüzünden 1. olamayacak üzüleceksiniz. Kafanizi calistirin biraz SALAKLAR!

  2. Salaksiniz hepiniz, Türkiye haksizliga ugruyoruz bu yüzden katilmiyoruz diyor, siz hepiniz zevkinizi düsünerekten, katilsin diyorsunuz, sonrada bu haksizlik yüzünden 1. olamayacak üzüleceksiniz. Kananizi calistirin biraz SALAKLAR!

  3. bence katılmalı ama bu senene(2014) değil.çünkü bu sene katımıyacağiz denmiş bir kere lafımızdan dönersek avupa ve çoğu ülkelere karşı kucük düseriz bu sene olmamalı ama diğer seneler mutlaka ve mutlaka olmalıdır diye düşünüyorum.

  4. 2014 esurovision’a katılmalı çünkü ülkemizin tanıtımı için,turizm için özellikle gerekli..sonuçta ülkemiz temsil edilecek..u konu hakkında dilekçe ile vermeyi düşünüyorum ilgili yerlere…SAYGILAR

  5. bncede katılmalı çünkü önemlı olan sizin maliyetiniz veya bu işe yatırdığınız para değil her ne kadr komşu ülkelere dagıtılsada puanlar bu bir yarışma bzde azaebeycanla puan alışverişi yapıyruz o zman bizde bırakalım adaletsizliği trt buyuk bır kanal sayın ibrahim bey benm en buyuk hayalim eurovisiona katılmak ve bu yarışmada 1. olmak isterseniz beni göndereblirsinz dogru seyler yaptıgınızda nasıl kazanılı hem görmüs olursunuz ilginize teşekkür ederim hayrlı akşamlar bana ulasmak ısterseniz 0534 326 93 35

  6. bence katılması gerek çünkü müzik bilgimiz çoğu ülkeden daha üstün ve bunu kanıtlayacak doğru insanlarla ve doğru şarkıyla girmek ülkemizi biirinciliğe götürürür…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.