Eşitlik İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar arasında huzur ve refahı sağlayan bir çok unsur vardır. Bu yazımızda sizlere eşitlik ile ilgili kompozisyonlar paylaşacağız.

İnsanlar doğaları gereği sosyal birer varlıktır ve bu nedenle de diğer insanlarla sürekli etkileşim halinde olurlar ve aynı ortamlarda yaşarlar. 

İnsanlar aynı yaşadığı ortamlarda her birinin aynı haklara sahip olmalarını talep ederler ve kendi sahip olduğu hak ve özgürlüklerinin başkaları tarafından ihlal edilmesini istemezler. Bu durumda da ortaya “eşitlik” kavramı ortaya çıkar. Eşitlik ilkesine göre bir toplumdaki ya da bir ortamdaki tüm insanlar eşittir yani aynı hak ve özgürlüklere sahiptir. Toplumlarda bireylerin hak ve özgürlükleri kanun ve anayasalarla güvence altına alınmıştır.  

Anayasalarda geçen hususa göre ise bir toplumda ya da bir alanda bir bireyin özgürlüğünün başladığı yerde diğerinin ki bitmektedir. Yani herkes birbirinin tüm hak ve özgürlüklerine karşı saygılı olmaktadır. Böylece toplumda eşitlik olur ve bireyler aynı haklara sahip olurlar.

Eşitlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.