Eş Durumu Başvuru Tercih Ekranı ve Okullar Listesi

2014 Ocak Öğretmenlerin Eş Durumu Başvuru Tercih Ekranı, Öğretmenlerin özür grubu başvurusu tercihleri

13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında eş durumu başvuru ekranı okullar listesi açıldı. MEB Öğretmenlerin eş durumu başvuruları MEBBİS ekranı üzerinden bugün alınmaya başlandı. 2014 Şubat ayı eş durumu ataması başvuru ekranı bugün açılacak. Öğretmenler eşinin kamu kurumunda çalışıyor olması ya da özel olarak SSK çalışma süresine bakarak eş durumu başvuru alınacak. MEB eş durumu başvuruları 17 Ocak 2014 tarihinde sona erecek.

Öğretmenlerin Eş Durumu Başvuruları hakkında sorularınızı eokul-meb.com editörleri ve değerli öğretmenleri bu sayfada alttaki yorum kutucuğundan cevaplıyor.

MEBBİS eş durumu başvuru ekranı 2014 Şubat ayı eş durumu atamaları ile ilgili resmi duyuru yapıldı. 2014 Şubat ayında eş durumu ataması, sağlık ve özel Durumlara bakılarak 13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında başvuru alınacak.

Özür Grubu Kontenjanları Okullar Listesi İçin Tıklayın

öğretmen ataması

2014 Eş Durumu Ataması Kılavuzu İle İlgili Bilgiler

MEB geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin özür durumuna bağlı il içi ve iller arası yer değiştirmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İlettiği yazılı açıklamada bu işleminin 2014 Ocak ayında gerçekleştireceği bildirildi.

Yapılan açıklama kapsamında öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık, eş durumu özrü ile genel ve özel hayatını kötüleştiren sebeplere dayanarak yapılacak yer değişikliği okul tercihleri 13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında kabul edilecektir. Müracaatta bulunan öğretmenlerin eğitim kurumu tercihleri 13-17 Ocak tarihlerinde, yer değiştirme işlemleri ise 20-21 Ocak’ta açıklanacaktır. Yer değişikliğinde bulunan öğretmenler, eğitim öğretim yılının ikinci yarıyıl başlangıç günü olan 10 Şubat 2014’de görevlerine başlayacak.

Eş Durumu Başvuru Ekranı İçin Tıklayın

2014 Öğretmenlerin özür grubu başvuru sayfası ve eş durumu başvuruları hakkında aklınıza takılan tüm sorularınıza cevap veriyoruz. Aşağıdan eş durumu hakkında sorularınızı ve yorumlarınızı hemen iletebilirsiniz.

2014 Öğretmenlerin Eş Durumu Atama Tercihleri Hakkında Yorum ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilir Cevap Alabilirsiniz.

12 yorum

  1. arkadaşlar okulların listesini mebbisteki kendi ekranımdan göremiyorum..normal meb in sayfasında buldum…aacaba il dışı tercih yapacakların hepsi mi öyle yoksa bende mi bi sorun var?

  2. tercih kontenjanlarının olduğu listeyi indirdim. kurum kodlarını kopyalayıp mebbis de tercih bölümüne yapıştırıyorum. fakat listede yer alan 2 okul için mebbis böyle bir kurum yoktur diyor. bu nasıl iş anlamadım. başka türlü nasıl tercihleri sıralayabiliriz.hangi sitenin tercih kontenjanına göre tercihlerimizi yapacağız fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim

  3. Sayın müsteşara buradan sesleniyorum, bir özür grubunu yine elinize yüzünüze bulaştırmak üzeresiniz, bir kere de zamanında yapın şu işi ! yığınla soru var

  4. Ankara isteyecek sınıfçılar kaç tane okul var ankarada , bir de nasıl yerler fikirleri alalım, ? Ben de ankaraya isteyeceğim nasipse ama puan çok az

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.