Eş Durumu Ataması 2013 Başvuru Linki Tarihleri ve Kılavuzu

Şubat ayı ayı 2013 eş durumu atamaları ile ilgili resmi duyuru yapıldı. 2013 Şubat ayında eş durumu ataması yapılacak.  Atamalar eş durumu , Sağlık ve Özel Durumlara özel olarak yapılacak. Başvuru tarihleri 31 Ocak – 6 Şubat 2013. İşte Resmi Duyuru ve Başvuru Linki :

Eş durumu atama başvuruları , başvuru tarihleri , 2013 Şubat ayı eş durumu tayinleri kılavuzu başvurular , Özür grubu eş durumu atama kılavuzu 2013 , Eş durumu atama kılavuzu 2013

Milli Eğitim Bakanlığı 2013 Yılı İldışı Özür Grubu Başvuruları için tıklayınız.

odev

2013 EŞ DURUMUNDAN ATAMA Kılavuzu İle İlgili Duyuru Yayınlandı

İlgide kayıtlı Bakanlık Makamı emri doğrultusunda Bakanlığımıza bağlı okullarda görevli öğretmenlerimizin iller arası eş durumu, sağlık durumu ve genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklikleri, 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacaktır.

Başvurular, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yapılan açıklamaları çerçevesinde 31 Ocak – 06 Şubat 2013 tarihleri arasında iki aşamada elektronik ortamda alınacaktır. Birinci aşamada öğretmenlerimizin mazeretlerine dayalı talepleri, ikinci aşamada ise okul tercihleri alınacaktır.

Atama yapılmak üzere, halk eğitim merkezleri ve olgunlaşma enstitüleri hariç, milli eğitim müdürlüklerince il genelinde norm kadro açığı bulunan okulların tamamı belirlenerek kontenjan modülüne yansıtılacak, norm kadro açığı bulunan okullar ile başvuru ve atamalara ilişkin kurallar ve takvim Bakanlığımız http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Yer değiştirme başvurusunda bulunacaklarda, başvuru tarihi itibarıyla öğretmenlik ve Devlet memurluğunun her ikisinde de adaylıklarının kaldırılmış veya Şubat ayı sonu itibarıyla kaldırılabilecek durumda olmaları şartı aranacaktır.

2012 yılında özür durumundan yer değişikliği yapılamaması sebebiyle memur kadrosuna atanan öğretmenler ile aynı kapsamda aylıksız izne ayrılan öğretmenler de başvuruda bulunabileceklerdir. Diğer sebeplerden dolayı aylıksız izne ayrılan öğretmenler i’se başvuru tarihinin son gününe kadar göreve başlamaları kaydıyla başvuruda bulunabileceklerdir.

Eş durumu son başvuru tarihi 2013

Bilgilerinizi ve başvuruların herhangi bir aksamaya meydan verilmeden yürütülmesi hususunda gereğini önemle rica ederim.

Milli Eğitim Bakanlığı 2013 Yılı İldışı Özür Grubu Başvuruları için tıklayınız.

2013 Özür Grubu Atama Duyurusu İçin Tıklayın

2013 Özür Grubu Eş Durumu Atama Kılavuzu İçin Tıklayın

2013 Şubat Ayı özür durumu atama kılavuzu 30 Ocak 2013 Çarşamba günü bu sayfada yayınlanacak. Eş durumu atama kılavuzu  ve başvuruları şubat 2013

2013 özür grubu eş durumu atama kılavuzu hakkında sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıdan yazabilirsiniz …

2 yorum

  1. Arkadaşlar okul başvurularını yapamadım bugün ve şu anda sayfa kapandı. Başvurumu kaydetmedi bilgisayarım şimdide okul tercihi yapamıyorum. Lütfen bilgisi olan varsa tarihler uzayacak mı?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.